TAURON Liga: Siatkarska sinusoida w Bielsku

W szalonym starciu w Bielsku ostatecznie triumfowały zawodniczki z Łodzi.

Cóż to był za mecz! Siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała i Grot Budowlanych Łódź zafundowały kibicom prawdziwą sinusoidę. Przebieg spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie, a w szalonym starciu w Bielsku ostatecznie triumfowały zawodniczki z Łodzi. Debiut w barwach łódzkiej ekipy zaliczyła środkowa Weronika Centka, która ostatnio opuściła szeregi Energi MKS Kalisz.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany i obie ekipy były w stanie wypracować jedynie minimalną przewagę. Sytuacja zmieniła się w połowie seta, kiedy zawodniczki z Łodzi odskoczyły rywalkom na cztery punkty i wydawało się, że szybko zakończą tę partię. Nic z tych rzeczy! Gospodynie natychmiast odrobiły straty, ale mimo zaciętej walki pierwsza partia padła łupem podopiecznych Błażeja Krzyształowicza.

Drugi set zaczął się podobnie jak poprzedni, a walka toczyła się punkt za punkt. Nie trzeba było jednak długo czekać na przejście do ofensywy w wykonaniu siatkarek z Bielska. Gospodynie zaczęły zdobywać przewagę przy stanie 7:7, a ta regularnie się powiększała (9:7, 15:9). Choć w końcówce na doskonałą grę bielszczanek próbowały odpowiedzieć przyjezdne, nie przyniosło to zamierzonego skutku. Był remis, a gra zaczęła się od nowa.

Poirytowane łodzianki wyśmienicie weszły w kolejną odsłonę, zdobywając cztery punkty z rzędu, ale przy stanie 5:9 nastąpił przestój w ich ekipie, co wykorzystały gospodynie, doprowadzając do wyrównania i... wychodząc na prowadzenie. Zawodniczki Bartłomieja Piekarczyka zdobyły osiem oczek jedno po drugim! Druga część seta stała pod znakiem niezwykle zaciętej walki, zakończonej grą na przewagi. Z niej zwycięsko wyszły siatkarki z Bielska.

W czwartym secie - powtórka z rozrywki. Łodzianki prowadziły już 6:1, ale nie były w stanie utrzymać przewagi. Bielszczanki po raz kolejny zniwelowały straty, obejmując prowadzenie, ale jak się okazało - nie na długo. Tym razem to zawodniczki Krzyształowicza zdominowały drugą część partii doprowadzając do tie-breaka.

Rywalizacja w piątej partii - co nie powinno już dziwić - znowu była niezwykle wyrównana, a gra toczyła się punkt za punkt. Po kolejnej zaciętej końcówce triumfowały ostatecznie zawodniczki Grot Budowlanych Łódź.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź 2:3 (22:25, 25:19, 27:25, 19:25, 13:15)

BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Aleksandra Kazała, Martyna Świrad, Gabriela Orvosova, Andrea Kossanyiova, Magdalena Janiuk, Natalia Gajewska - Kinga Drabek (libero) - Dagmara Dąbrowska, Karolina Drużkowska, Aleksandra Szczygłowska (libero)

Grot Budowlani Łódź: Julia Nowicka, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Veronica Jones-Perry, Zuzanna Górecka, Anna Lewandowska - Maria Stenzel (libero) - Paulina Damaske, Weronika Centka

MVP: Veronica Jones-Perry