EBL: GTK Gliwice uległo Arged BMSlam Stali. 29 punktów Jakuba Garbacza

W meczu w Gliwicach skutecznością zaimponował Jakub Garbacz

GTK Gliwice przegrało z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski 81:102 (14:32, 25:24, 23:20, 19:26) w meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi. Goście od pierwszych minut imponowali skutecznością, a ich najlepszym koszykarzem był w tym spotkaniu Jakub Garbacz. Zdobył 29 punktów i zaliczył trzy zbiórki. 19 punktów dla gospodarzy rzucił Shannon Bogues.

Zespół z Ostrowa świetnie wszedł w ten mecz i głównie dzięki Jarosławowi Mokrosowi prowadził aż 15:2. Później ta przewaga urosła nawet do 16 punktów po akcji 2+1 Garbacza. W ekipie GTK rywalizację starał się nawiązać Terry Henderson, ale to było zdecydowanie za mało na gości, którzy po "trójce" Taureana Greena po 10 minutach wygrywali aż 32:14.

Na początku drugiej kwarty seria 10:0 gliwiczan i akcja Szymona Szymańskiego zbliżyła ich na 10 punktów. Garbacz i nowy gracz w ekipie trenera Igora Milicicia, Trey Kell, szybko opanowali jednak sytuację. Kolejne trafienia tego pierwszego sprawiły, że na przerwę zespoły zeszły przy stanie 39:56.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Matthiasa Zollnera ponownie starał się odrabiać straty. Mimo niezłej gry Taylera Personsa i Jordona Varnado nie do końca się to jednak udawało. Ciągle nie do zatrzymania był bowiem Garbacz, dzięki któremu ostrowianie utrzymywali wysoki poziom w ataku. "Trójka" Boguesa sprawiała, że GTK przegrywało po 30 minutach "tylko" 62:76.

W kolejnej części meczu gliwiczanie się nie poddawali, a następna akcja Personsa zbliżyła ich na 10 punktów. Arged BMSlam Stal odpowiedziała na to serią 9:0 i choć ostatnia kwartę wyraźnie przegrała, to nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

GTK Gliwice - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 81:102 (14:32, 25:24, 23:20, 19:26)

GTK Gliwice: Shannon Bogues 19, Tayler Persons 17, Jordon Varnado 11, Terry Henderson 11, Daniel Gołębiowski 9, Szymon Szewczyk 6, Szymon Szymański 4, Mario Delas 4, Aleksander Wiśniewski 0.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Jakub Garbacz 29, Jarosław Mokros 17, Taurean Green 14, Chris Smith 13, George Kell III 12, Mark Ogden 10, Josip Sobin 5, Szymon Ryżek 2, Łukasz Wojciechowski 0, Marcin Pławucki 0, Carl Lindbom 0.