Jerzy Engel gościem Cafe Futbol

Piłka nożna
Jerzy Engel gościem Cafe Futbol
fot. Polsat Sport
Transmisja Cafe Futbol od godziny 11 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Jerzy Engel będzie gościem najbliższego wydania Cafe Futbol. W programie nie zabraknie gorącej dyskusji ekspertów na temat ostatnich wydarzeń w Polskim Związku Piłki Nożnej. Zmiany na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski omówią stali eksperci Roman Kołtoń, Tomasza Hajto oraz Cezary Kowalski. Program poprowadzi Przemysław Iwańczyk. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Chociaż nic na to nie wskazywało, miniony tydzień wstrząsnął naszym piłkarskim środowiskiem. Nieoczekiwane zwolnienie Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera kadry wywołało gorącą dyskusję wśród ekspertów i kibiców. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszyła się decyzja o wyborze następcy. W czwartek Zbigniew Boniek ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca. Co może wnieść Paulo Sousa do polskiej reprezentacji? Tych tematów nie zabraknie w naszym programie.

Przy okazji ogłoszenia nowego trenera, przyjrzymy się piłkarskiemu CV 50-letniego Portugalczyka? Jak spisywał się do tej pory i jakie miał dotychczasowe związki z polskim futbolem? Na te pytania odpowiedzą nasi eksperci, jak i były selekcjoner Jerzy Engel. Połączymy się również z innym byłym szkoleniowcem kadry Jackiem Gmochem.

ZOBACZ TAKŻE: Nie oszukujmy się, to zawodnicy zwolnili Brzęczka

W zwolnieniu Jerzego Brzęczka najwięcej kontrowersji budził moment, w którym pożegnano się z trenerem. Czy styczeń to odpowiednia chwila na zmianę selekcjonera? Nowy szkoleniowiec będzie miał zaledwie sześć miesięcy, by przygotować drużynę do najważniejszej imprezy w Europie. Czy taki okres wystarczy, by odmienić obliczę i zdobyć zaufanie piłkarzy? Patrząc na doświadczenie Sousy, kibice mają taką nadzieję.

W Cafe Futbol nie zabraknie także podsumowania pracy trenera Brzęczka. W swoim dorobku będzie mógł się pochwalić utrzymaniem w dywizji A Ligi Narodów oraz awansem na Euro 2020. Podczas swojej kadencji odniósł 12 zwycięstw, zanotował 5 remisów i poniósł 7 porażek. Co ważne w jego reprezentacji zadebiutowało 15 nowych piłkarzy. O finalną ocenę pracy byłego już selekcjonera zadbają nasi eksperci w studiu.

Transmisja Cafe Futbol od godziny 11 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. Dogrywka od godziny 12:25 na Polsatsport.pl.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie