MŚ w piłce ręcznej 2021: Węgry i Hiszpania z awansem do ćwierćfinału

Piłka ręczna
Reprezentacja Węgier awansowała do ćwierćfinału.

Węgry po zwycięstwie nad Polską 30:26 oraz Hiszpania po wygranej z Urugwajem 38:23 zapewniły sobie awans z grupy I do ćwierćfinału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. Z grupy II dołączą do nich obrońcy tytułu Duńczycy.

- Szczególnie szkoda pierwszej połowy. Wszystko idzie dobrze, zdobywamy łatwe bramki w ataku, natomiast po chwili robimy proste błędy i rywale strzelają gole z kontr. Bez większego wysiłku powiększają przewagę. Zabrakło nam zimnej krwi w ataku w pierwszej połowie. Natomiast w drugiej robiliśmy, co mogliśmy. Nie oddaliśmy tego meczu, do końca walczyliśmy o każdą piłkę - powiedział po porażce z Węgrami selekcjoner Biało-Czerwonych Patryk Rombel.

Na zakończenie sobotnich zmagań w grupie I drugiej rundy turnieju, która swoje spotkania rozgrywa w New Capital Sports Hall w Wedian, około 50 km od Kairu, Niemcy pokonali Brazylię 31:24.

W grupie II w Kairze doszło do niemałej niespodzianki - Argentyna wygrała z wicemistrzem Europy Chorwacją 23:19. O tym kto oprócz Duńczyków zagra w 1/4 finału zadecyduje ostatnia, poniedziałkowa seria spotkań. W tabeli prowadzi Dania - 8 pkt, przed Argentyną - 6 i Chorwacją - 5. Szanse na awans ma jeszcze czwarty Katar (4 pkt), który zmierzy się z drużyną złotych medalistów mistrzostw Ameryki Płd. i Centralnej. Zespół z Bałkanów stoczy walkę z obrońcami tytułu.

Na zakończenie zmagań w grupie I Biało-Czerwoni spotkają się w poniedziałek z Niemcami (20.30). Stawką tego pojedynku będzie jedynie trzecie miejsce w tabeli.

Do ćwierćfinału (27 stycznia) awansują po dwie najlepsze ekipy z czterech sześciozespołowych grup. Zespoły z "polskiej" grupy zmierzą się z ekipami z grupy III, w której występują: sześciokrotny złoty medalista mundialu Francja oraz Norwegia, Szwajcaria, Portugalia, Islandia i Algieria.

W MŚ w Egipcie po raz pierwszy występują 32 zespoły. Finał zaplanowano na 31 stycznia w Kairze. Mecze odbywają się bez publiczności.