PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Piotr Michalski tuż za podium w Heerenveen

Piotr Michalski zajął czwarte miejsce w biegu na 500 m zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen.

Piotr Michalski zajął czwarte miejsce w biegu na 500 m zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. Polak miał czas 34,68. Wygrał reprezentant gospodarzy Daidai Ntab - 34,55. Na 13. pozycji rywalizację ukończył Artur Nogal - 34,93.

W dywizji B Sebastian Kłosiński był ósmy - 35,90. Na tym samym dystansie, ale wśród kobiet dziewiąta była Andżelika Wójcik - 37,87, a 18. Kaja Ziomek - 38,68. Najszybsza była Holenderka Femke Kok - 37,09.

W biegach ze startu wspólnego triumfowali także Holendrzy - Irene Schouten (8.34,02) i Arjan Stroetinga (7.18,90). Dobrze zaprezentowała się Karolina Bosiek, która dotarła do mety jako dziewiąta - 8.37,86.

Wcześniej startowała też na 1500 m. Na tym dystansie uplasowała się na 17. pozycji - 1.58,40. Lepiej, bo na ósmej pozycji, została sklasyfikowana Natalia Czerwonka - 1.55,29. Wygrała Amerykanka Brittany Bowe - 1.53,88.

Wśród mężczyzn ta konkurencja należała do Holendrów. Zajęli oni pierwsze pięć miejsc, a zwyciężył Thomas Krol - 1.43,24. Polacy startowali w dywizji B. Marcin Bachanek był dziesiąty - 1.48,20, a Jakub Piotrowski czternasty - 1.49,95.

Dzień wcześniej odbyła się rywalizacja w wyścigu drużynowym. Polki w składzie Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek zajęły piąte miejsce. Wśród mężczyzn Marcin Bachanek, Artur Janicki i Szymon Palka nie ukończyli rywalizacji.