Kamil Syprzak: W meczu z Węgrami zabrakło trochę chłodnej głowy

Piłka ręczna
Kamil Syprzak: W meczu z Węgrami zabrakło trochę chłodnej głowy
fot. Cyfrasport
Kamil Syprzak z powodu zakażenia COVID-19 nie mógł wziąć udziału w mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych w Egipcie.

Kamil Syprzak, który z powodu zakażenia COVID-19 nie mógł wziąć udziału w mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych w Egipcie, sobotnie spotkanie Biało-Czerwonych z Węgrami (26:30) śledził w... telefonie. - Trochę zabrakło chłodnej głowy, uspokojenia gry - ocenił postawę kolegów.

- Bardzo chciałbym teraz być w Egipcie i pomagać kolegom występującym w mistrzostwach świata, ale koronawirus zniweczył moje plany. Szkoda, że nie udało się naszym wygrać i straciliśmy szansę na ćwierćfinał. Mistrzostwa się jednak nie skończyły, trzeba się teraz skoncentrować na walce o jak najwyższe miejsce - powiedział Syprzak.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w piłce ręcznej: Jak grają Niemcy i Węgrzy? 

 

Obrotowy reprezentacji i Paris Saint-Germain po chorobie i kwarantannie wrócił już do Francji, ale myślami jest z zespołem narodowym. Sobotni mecz z Węgrami oglądał w... telefonie. - Trochę zabrakło naszej młodej drużynie chłodnej głowy. Były momenty, że chyba trzeba było częściej uspokoić grę, bo straciliśmy sporo niepotrzebnych bramek i dzięki temu rywale odskakiwali na bezpieczną odległość. Przydałoby się więcej wyrachowania, ale ten zespół dopiero nabiera niezbędnego doświadczenia. Za to w obronie w przekroju całego turnieju gramy całkiem dobrze. Tego się spodziewałem, bo wiedziałem, że chłopaki przed MŚ wykonali świetną robotę - zaznaczył.

 

W poniedziałek biało-czerwonych czeka spotkanie z Niemcami, a obie ekipy straciły już szanse na miejsce w czołowej ósemce mundialu. - Na pewno będzie to prestiżowe spotkanie, jak zawsze z Niemcami. Co prawda straciliśmy już szanse na ćwierćfinał, ale każdy mecz w mistrzostwach świata ma znaczenie – powiedział Syprzak, który występuje w reprezentacji Polski od 10 lat.

 

Po MŚ 29-letni szczypiornista wróci do obowiązków klubowych. Jego drużynę czeka wiele spotkań w krajowych rozgrywkach i Lidze Mistrzów. - Luty będzie bardzo pracowity, szykuje się istny maraton. Przez cztery tygodnie będziemy rozgrywać po dwa-trzy mecze w tygodniu – dodał na zakończenie Syprzak.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze