PŚ w Lahti: Robert Johansson wygrał konkurs indywidualny. Piotr Żyła dopiero jedenasty

Piotr Żyła zajął dopiero 11. miejsce w konkursie indywidualnym PŚ w Lahti.

Piotr Żyła zajął 11. miejsce w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Całe zawody wygrał Norweg Robert Johansson. Fatalny skok zaliczył Halvor Egner Granerud, który skoczył aż 137,5 metra, ale upadł przy lądowaniu.

Piotr Żyła zajął 11. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Wygrał Norweg Robert Johansson. Sporego pecha miał lider klasyfikacji generalnej PŚ, prowadzący po pierwszej serii jego rodak Halvor Egner Granerud.

W finałowej serii Granerud oddał najdłuższy skok - 137,5 m, ale po lądowaniu się wywrócił. Dostał za to niskie noty za styl obniżone do 8-8,5 pkt i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Drugi był Niemiec Markus Eisenbichler, a trzeci jego rodak Karl Geiger.

Na 15. pozycji został sklasyfikowany Andrzej Stękała, 16. był Kamil Stoch, 22. Jakub Wolny, 23. Dawid Kubacki i 29. Aleksander Zniszczoł.