PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Kaja Ziomek dziewiąta na 500 m

Zimowe
PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Kaja Ziomek dziewiąta na 500 m
fot. Cyfrasport
Kaja Ziomek.

Kaja Ziomek zajęła dziewiąte miejsce, a Andżelika Wójcik - dziesiąte w biegu na 500 m w ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. Na dystansie dwa razy dłuższym dziesiąta była Natalia Czerwonka.

Wśród mężczyzn Piotr Michalski uzyskał na 500 m 11. wynik, a na 1000 m był najszybszy w grupie B. Biało-czerwoni słabiej wypadli na dłuższych dystansach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Natalia Maliszewska: Musiałam coś zrobić, bo inaczej nie byłoby szans na awans

 

W zawodach dominowali reprezentanci gospodarzy. W niedzielę wygrali cztery z sześciu konkurencji, a wyróżnili się Irene Schouten na 3000 m oraz Patrick Roest na 5000 m, poprawiając rekordy słynnego toru Thialf.

 

Z Polaków w trzydniowej imprezie najlepiej zaprezentował się Michalski, zajmując w sobotę czwarte miejsce na 500 m.

Wyniki niedzielnych konkurencji:

kobiety

    500 m
 1. Femke Kok (Holandia)               37,28
 2. Angelina Golikowa (Rosja)          37,30
 3. Olga Fatkulina (Rosja)             37,41
...
 9. Kaja Ziomek (Polska)               38,13
10. Andżelika Wójcik (Polska)          38,15

    1000 m
 1. Brittany Bowe (USA)              1.13,61
 2. Jorien ter Mors (Holandia)       1.13,94
 3. Femke Kok (Holandia)             1.14,08
...
10. Natalia Czerwonka (Polska)       1.15,17
14. Karolina Bosiek (Polska)         1.16,09
18. Kaja Ziomek (Polska)             1.17,28

    1000 m - grupa B
 1. Jekaterina Ajdonowa (Kazachstan) 1.15,75
...
 7. Natalia Jabrzyk (Polska)         1.18,62

    3000 m
 1. Irene Schouten (Holandia)        3.57,16
 2. Antoinette de Jong (Holandia)    3.58,52
 3. Joy Beune (Holandia)             3.58,91

    3000 m - grupa B
 1. Ragne Wiklund (Norwegia)         3.58,95
...
 7. Natalia Czerwonka (Polska)       4.09,76
 8. Magdalena Czyszczoń (Polska)     4.09,91

mężczyźni

    500 m
 1. Artiom Arefiew (Rosja)             34,46
 2. Daidai Ntab (Holandia)             34,65
 3. Lennart Velema (Holandia)          34,74
...
11. Piotr Michalski (Polska)           34,95
13. Artur Nogal (Polska)               35,04

    500 m - grupa B
 1. Paweł Kuliżnikow (Rosja)           34,79
...
 4. Damian Żurek (Polska)              35,50
13. Sebastian Kłosiński (Polska)       36,39

    1000 m
 1. Thomas Krol (Holandia)           1.07,48
 2. Kai Verbij (Holandia)            1.07,57
 3. Paweł Kuliżnikow (Rosja)         1.07,63

    1000 m - grupa B
 1. Piotr Michalski (Polska)         1.09,03

    5000 m
 1. Patrick Roest (Holandia)         6.05,14
 2. Sven Kramer (Holandia)           6.11,81
 3. Siergiej Trofimow (Rosja)        6.11,94

    5000 m - grupa B
 1. Hallgeir Engebraten (Norwegia)   6.09,21
...
15. Szymon Palka (Polska)            6.28,33
17. Artur Janicki (Polska)           6.34,67
agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze