Rewolucja w siatkówce? Włoski klub testuje innowacyjną siatkę (WIDEO)

Siatkówka
Rewolucja w siatkówce? Włoski klub testuje innowacyjną siatkę (WIDEO)
fot. Trentino Volley
Itas Trentino testuje innowacyjną siatkę.

W niedzielę siatkarze Itas Trentino zmierzą się w ramach 20. kolejki SuperLegi z Tonno Callipo Vibo Valentia. Do tego trudnego spotkania, bo z bezpośrednim rywalem w walce o trzecie miejsce w tabeli siatkarze z Trydentu przygotowywali się na eksperymentalnej i rewolucyjnej siatce.

Specjalna siatka wykonana jest z przezroczystego i nadającego się do recyklingu PVC, który blokuje krople napływające z przeciwnej strony boiska. Opatentował ją trener drużyny młodzieżowej Matteo Zingaro. Pomysł stworzenia takiej siatki zrodził się u Włocha z frustracji, kiedy przez długi czas siatkarze nie mieli możliwości trenowania i gry.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez trentino volley (@trentinovolley)

 

– Idea tej siatki wynika z bardzo specyficznej potrzeby – wyjaśnia Zingaro. – Daje młodym sportowcom możliwość powrotu na boisko, pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią, która umieściła nasz sport wśród najbardziej niebezpiecznych – przynajmniej potencjalnie. Jednak w przypadku tego rodzaju siatki wyeliminowane jest ryzyko bezpośredniego kropelkowania. Co więcej, jest to produkt w pełni nadający się do dezynfekcji, co może więc naprawdę stać się odpowiedzią na COVID-19. Mam nadzieję, że wkrótce będzie można go używać w oficjalnych meczach. Testy, które przeprowadziliśmy najpierw w UniTrento Volley (Serie A3), a następnie w Itasie Trentino (ekstraklasa), mówią, że jest to siatka o parametrach technicznych bardzo podobnych do tradycyjnej, różniąca się tylko w pewnym stopniu odbiciem, co jednak w grze może przynieść plusy. Jestem dumny, że prezes Mosna zaproponował mi możliwość wypróbowania tego przez zespoły wysokiego szczebla - stwierdził trener.

 

 

 

Zobacz także: Czy Perugia obroni się przed play offami?

NP, Polsat Sport, CEV
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie