"Bednorz? Daleko mu do Wlazłego czy Kurka"

Siatkówka
"Bednorz? Daleko mu do Wlazłego czy Kurka"
fot. Cyfrasport
Temat Bartosza Bednorza rozpalił ostatnio media.

Temat Bartosza Bednorza rozpalił ostatnio media. Nie bez powodu. Trener Władimir Alekno uderzył w czułą strunę Polaków, tym bardziej, że przyjmujący z reguły zbiera bardzo pozytywne opinie. Sport.business.ru po raz kolejny poruszył kwestię zawodnika Zenita Kazań, tym razem z jednym z plusligowych szkoleniowców.

Mowa o Dmitry Skoryym, który niedawno zastąpił Roberta Prygla w roli pierwszego trenera Cerrad Enea Czarnych Radom. Dywagowano nad kwestią wybrańców, którzy zagrają na igrzyskach olimpijskich. Pewniakiem jest Michał Kubiak, pojedzie też Wilfredo Leon, a co z Bednorzem?


- Wziąłbym go. Ma spadek formy, tak jak reszta drużyny z Kazania, ale może być przydatny w Tokio, gdy będzie w najlepszej dyspozycji. Może jeszcze nie do końca zaaklimatyzował się w Rosji... - zastanawiał się trener Czarnych. Co z ostatnim przyjmującym?


- Będzie to prawdopodobnie Aleksander Śliwka. Jego gra wygląda obecnie bardzo przyzwoicie. Kamil Semeniuk także ostatnio odpalił. To właśnie oni w dużej mierze stoją za dobrą grą ZAKSY - mówił Rosjanin.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna porażka Zenita Kazań. Bartosz Bednorz poza składem


Bednorz doskonale rozpoczął karierę w Kazaniu, zdobywając Superpuchar Rosji i wygrywając kolejne spotkania. W połowie grudnia gra ekipy osłabła, a rosyjski gigant zaczął przegrywać mecz za meczem, co spotkało się z krytyką ze strony trenera Alekno.


Wcześniej 26-letni przyjmujący rywalizował w barwach włoskiej Modeny, gdzie radził sobie wyśmienicie, jednak ciągle nie dawano mu szansy zagrania w reprezentacji. To - zdaniem trenera radomian - ma ogromny wpływ na jego status w kraju.


- Jest znany, ale daleko mu do Mariusza Wlazłego czy Bartosza Kurka. Aby stał się gwiazdą, musi grać w reprezentacji. Ma szanse, by tak było - podsumował.

 

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze