UFC: Dominick Reyes wraca do oktagonu! Czy poznamy kolejnego rywala Błachowicza?

Sporty walki
UFC: Dominick Reyes wraca do oktagonu! Czy poznamy kolejnego rywala Błachowicza?
Fot. Twitter/UFC Europe
Dominick Reyes zmierzy się z Jirim Prochazką.

UFC ogłosiło powrót Dominicka Reyesa do walki w kategorii półcięzkiej. Amerykanin zmierzy się 27 lutego z Jirim Prochazką podczas gali UFC Vegas 20. To będzie pierwsza walka "Devastatora" po porażce w walce o pas z Janem Błachowiczem.

Fani wagi półciężkiej w UFC nie mogą narzekać na brak emocji. Już 7 marca Jan Błachowicz będzie bronił pasa tej kategorii w pojedynku z Israelem Adesanyą, ale zanim to nastąpi czeka nas jeszcze jedno niezwykle zacięte starcie w wadze "Cieszyńskiego Księcia".


Dokładnie 27 lutego do oktagonu powróci Dominick Reyes, który zmierzy się z Jirim Prochazką podczas gali UFC Vegas 20. Dla Amerykanina będzie to powrót po bolesnym nokaucie od Jana Błachowicza we wrześniu 2020 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Floyd Mayweather wyśmiał porażkę Conora McGregora


Obaj zawodnicy, którzy stoczą bój podczas UFC Vegas 20 to czołówka kategorii półciężkiej w UFC. Powracający Reyes w 2020 roku dwukrotnie walczył o pas - w lutym przegrywając z Jonem Jonesem oraz we wspomnianym pojedynku z Błachowiczem. Aktualnie "The Devastator" znajduje się na 3. miejscu rankingu UFC.


Na 5. pozycji jest za to jego najbliższy rywal - Jiri Prochazka. Czeski fighter debiutował w organizacji w lipcu 2020 roku i od razu pokazał, że nie będzie łatwym rywalem dla doświadczonych zawodników. Wówczas popisał się efektownym nokautem na Volkanie Oezdemirze. Prochazka ma w swojej historii pojedynków także zwycięstwo nad Polakiem - Michałem Fijałką.


ZOBACZ TAKŻE: Conor McGregor zabrał głos po porażce z Dustinem Poirierem


Jego rekord w MMA wynosi 27 wygranych, 3 porażki i jeden remis. Szczególnie imponująco wygląda jego współczynnik nokautów - aż 89 procent zwycięskich starć kończyło się nokautem.


Trudno aktualnie przewidywać wynik lutowego starcia, ale wygrana z Reyesem mogłaby znacząco poprawić notowania Czecha i być może doprowadzić do walki z mistrzem kategorii półciężkiej - Janem Błachowiczem. Zanim jednak to nastąpi sam "Cieszyński Książe" stoczy znacznie ważniejszą walkę o obronę pasa z Israelem Adesanyą.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie