PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Czas na kolejne emocje związane z PlusLigą! W zaległym meczu 5. kolejki ekipa Aluronu CMC Warty Zawiercie zagra we własnej hali ze Ślepskiem Malow Suwałki. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Środowe starcie będzie konfrontacją dwóch drużyn, które postarają się przerwać pasmo porażek i wrócić na zwycięską ścieżkę. Zawiercianie plasują się na szóstym miejscu w tabeli. W 18 meczach "Jurajscy Rycerze" zgromadzili 30 punktów i o trzy "oczka" wyprzedzają siatkarzy Ślepska, którzy dodatkowo rozegrali jeden mecz więcej.

 

Zawodnicy Warty wciąż czekają na premierowy triumf w 2021 roku. Ostatni raz zawiercianie wygrali bowiem 23 grudnia, kiedy to pokonali na wyjeździe Cerrad Czarnych Radom 3:2. Już w nowym roku ekipa z województwa śląskiego przegrała najpierw z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3 oraz z Cuprum Lubin w takim samym stosunku. O ile niepowodzenie z kędzierzyńskim hegemonem nie przynosi ujmy, to brak zdobyczy punktowych z lubinianami było sporym rozczarowaniem dla Warty.

 

Zobacz także: Liga Mistrzów: Fenerbahce HDI Stambuł - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport

 

Nie tylko Warta, ale także Ślepsk czeka na pierwsze zwycięstwo w nowym roku. Suwałczanie kilka dni temu przegrali w Warszawie z Vervą Orlen Paliwa 2:3, a wcześniej - podobnie jak zawiercianie, ulegli ZAKSIE 1:3. Można zatem stwierdzić, że dwie porażki z rzędu zawodników z północy kraju to efekt bardzo trudnego kalendarza. Podopieczni Andrzeja Kowala ostatni raz wygrali 22 grudnia z Cuprum Lubin 3:1.

 

Bezpośrednie starcie zapowiada się arcyciekawie, ponieważ wydaje się, że obie ekipy prezentują zbliżony do siebie poziom. Minimalnym faworytem tej konfrontacji powinni być gospodarze, którzy w Suwałkach pod koniec zeszłego roku wygrali bez straty seta. Jak będzie tym razem?

 

Relacja i wynik na żywo meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki od godz. 15:00 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze