Martyna Grajber została profesorką fizyki. Zobacz jej wykład z mechaniki kwantowej! (WIDEO)

Siatkówka
Martyna Grajber została profesorką fizyki. Zobacz jej wykład z mechaniki kwantowej! (WIDEO)
Fot. Twitter/Chemik Police
Martyna Grajber w roli profesor fizyki.

Martyna Grajber wcieliła się w rolę profesorki fizyki, a w swoim premierowym wykładzie opowiedziała o paradoksie Kota Schroedingera oraz Kodzie... Policera. Wszystko to w ramach promocji turnieju Ligi Mistrzyń w Policach. Zobacz jak siatkarka Chemika odnalazła się w profesji akademika.

Grupa Azoty Chemik Police opublikowała na Twitterze intrygujący film, w którym Martyna Grajber wystąpiła w dość niecodziennej roli. 25-letnia siatkarka klubu została... profesorką fizyki. Jej premierowy wykład dotyczył paradoksu Kota Schroedingera, znanego na całym świecie eksperymentu myślowego ilusturującego problemy mechaniki kwantowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Triumf Grot Budowlanych Łódź w hicie TAURON Ligi


- Drodzy państwo, na pewno jesteście zaznajomieni z teorią o kocie Schroedingera. Kocie, który został zamknięty w pudełku jednocześnie żyje i nie żyje - rozpoczęła Martyna Grajber.

 


Skąd taka nagła zmiana zawodu i chęć rozpoczęcia badań nad tak doniosłym problemem naukowym? Wszystko to w ramach promocji najbliższych spotkań policzanek, do których zastosowanie będzie miała inna teoria, a mianowicie Paradoks Kodu Policera.


ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów Pucharu Polski siatkarek


- Podobnie wygląda inna teoria jednego z wielkich umysłów XXI wieku. Paradoks Kodu Policera polega na tym, że niby nie zobaczysz meczów Ligi Mistrzyń, ale jednocześnie je zobaczysz. Z jednej więc strony nie obejrzysz trzech spotkań Ligi Mistrzyń z wysokości trybun, ale zobaczysz je w telewizji, na kanapie - dodała siatkarka.


Turniej Ligi Mistrzyń w Policach odbędzie się w dniach 2-4 lutego. Wezmą w nim udział zespoły grupy E: Grupa Azoty Chemik Police, Dynamo Kazań, Igor Gorgonzola Novara i VK UP Ołomuniec.


Transmisje wszystkich spotkań turnieju Ligi Mistrzyń w Policach będzie można obejrzeć w sportowych kanałach Polsatu.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze