Babilon Promotion: Maurycy Pajdziński pokonał Marcela Materlę. "A więc niespodzianka"

Sporty walki
Babilon Promotion: Maurycy Pajdziński pokonał Marcela Materlę. "A więc niespodzianka"
fot. Polsat Sport
Babilon Promotion: Maurycy Pajdziński pokonał Marcela Materlę

Maurycy Pajdziński pokonał Marcela Materlę podczas gali Babilon Promotion. 17-latek wypunktował syna byłego mistrza KSW w pojedynku na zasadach boksu olimpijskiego.

Pajdziński zaczął mocnymi ciosami prostymi, wykorzystując przewagę warunków fizycznych. 17-latek narzucił spore tempo, zaskakując tym samym Materlę juniora. - Niespodziewanie zaczęła się ta walka - przyznał komentujący ten pojedynek Andrzej Kostyra po premierowej rundzie.

Materla w drugim starciu starał się skracać dystans i w ten sposób próbował przejąć inicjatywę. - Wyrównana runda, trudno wyłonić zwycięzcę - podsumował to starcie Przemysław Saleta, współkomentator gali Babilon Promotion.

ZOBACZ TAKŻE: Marcel Materla - Filip Lewandowski. Skrót walki (WIDEO)


Trzecia runda rozpoczęła się od mocnych ciosów z obu stron. Obaj zawodnicy byli już mocno zmęczeni i nie trafiali tak celnie, jak wcześniej. - Runda najbrzydsza z dotychczasowych, dużo klinczu - przyznał Kostyra.

Ostatecznie decyzją sędziów górą po trzech rundach okazał się Pajdziński. - A więc niespodzianka! - podsumował Kostyra.

 

Dla Materli nie był to debiut na sportowych antenach Polsatu. Syn byłego mistrza KSW zaprezentował swoje umiejętności podczas gali Polsat Boxing Night 9 w grudniu 2020 roku. Pokonał wówczas Filipa Lewandowskiego jednogłośną decyzją sędziów.

 

- Czuję, że jest mi to pisane – przyznał Materla junior w wywiadzie po walce z Lewandowskim, w którym uczestniczył razem z ojcem.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie