Masters 2021: Krzysztof Ratajski przegrał z Simonem Whitlockiem

Inne
Masters 2021: Krzysztof Ratajski przegrał z Simonem Whitlockiem
fot. PAP
Masters 2021: Krzysztof Ratajski przegrał z Simonem Whitlockiem

Krzysztof Ratajski przegrał z Simonem Whitlockiem 2:6 w 1. rundzie turnieju Masters 2021. Polak tym samym odpadł z rozgrywek, w których występują najwyżej rozstawieni zawodnicy na świecie.

W piątkowy wieczór Ratajski wziął udział w turnieju Masters 2021, w którym występuje 24. najwyżej rozstawionych zawodników. Polak zaczął zmagania od pierwszej rundy. Najlepsza ósemka wystartuje w sobotę od drugiej rundy.

 

The Polish Eagle zmierzył się z Australijczykiem dość często w ostatnim czasie i mógł być zadowolony z rezultatów. Przede wszystkim wygrał z nim na mistrzostwach świata, podczas których doszedł aż do ćwierćfinału. To największy sukces w historii polskiego darta. Po tym osiągnięciu Polska zakochała się w tym sporcie.

 

Zobacz także: Dania - Szwecja w finale MŚ piłkarzy ręcznych

 

W turnieju Masters 2021, w przeciwieństwie do mistrzostw świata, nie sety decydowały o zwycięstwie, a legi. Zwycięzca musiał zapisać sześć na sowim koncie.

 

Od początku Ratajski miał spore problemy z trafieniem wysokich liczb. W przeciwieństwie do Whitlocka, który zaczął bardzo mocno i był bardzo skuteczny na "podwójnych".

 

Australijczyk szybko przełamał naszego zawodnika, później jeszcze to powtórzył i konsekwentnie wygrywał kolejne legi. Ratajski nie był w stanie tego dnia zagrozić swojemu rywalowi. Whitlock wygrał 6:2 i w kolejnej rundzie zmierzy się z Peterem Wrightem.

 

Krzysztof Ratajski (14) - Simon Whitlock (19) 2:6

 

Rzuty za 180: 1-3
Rzuty 140+: 4-13
Rzuty za 100+: 13-30
Skuteczność podwójnych: 28,57%-40%
Najwyższe wyzerowanie:38-84
Średnia: 91,71% - 97,95%

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie