MŚ w piłce ręcznej: Dania w finale! Hiszpanie nie dali rady wielkiemu Hansenowi

Piłka ręczna
MŚ w piłce ręcznej: Dania w finale! Hiszpanie nie dali rady wielkiemu Hansenowi
Fot. PAP
Dania awansowała do finału MŚ.

Dania awansowała do finału mistrzostw świata w piłce ręcznej pokonując Hiszpanię wynikiem 35:33 (18:16). Najlepszy na boisku był Mikkel Hansen, który rzucił aż 12 bramek.

Wynik meczu otworzyli Duńczycy po dobrym podaniu Mikela Hansena do obrotowego Magnusa Saugstrupa. Hiszpanie przez długi czas nie potrafili sforsować duńskiej obrony, ale tej sztuki dokonał w końcu Ferran Sole.


Obie drużyny zacięcie wymieniały ciosy, ale w 14. minucie z rzutu karnego skorzystał Hansen czym rozpoczął serię trzech trafień dla Duńczyków. Trener Hiszpanów poprosił o czas, ale krótko potem dwie bramki dorzucili Morten Olsen i Magnus Landin.

 

ZOBACZ TAKŻE: Orlen Wisła Płock zagra w Płocku z Metalurgiem


Hiszpania próbowała swoich sił do samego końca pierwszej połowy, ale przewaga Duńczyków była zbyt duża. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 16:18 dla Danii.


W drugą połowę lepiej weszli Duńczycy, którzy na otwarcie rzucili dwie bramki, ale chwilę potem karę dwóch minut dostał Henrik Moellgaard. Z tego skorzystał Daniel Dujszebajew, który skutecznie rzucał aż trzy razy w ciągu trzech minut. Wspomagał go także Jorge Maqueda i Hiszpanie mogli pomyśleć o nawiązaniu walki ze swoimi rywalami. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Maciej Majdziński zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Czeka go długa przerwa

 

Obie drużyny wciąż walczyły o swój byt w finale, a w reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego wyróżniał się Daniel Dujszebajew. Na szczególną uwagę zasługuje jednak sama końcówka. Hiszpanie mogli dojść Duńczyków na dystans jednej bramki, ale piękną interwencją popisał się Niklas Landin. Chwilę potem nadzieję utrzymał Dujszebajew, który trafił na 33:34.

 

Hiszpanie byli w natarciu. Bramkarz Gonzalo Perez de Vargas odbił piłkę nogą broniąc status quo i tylko jednej bramki przewagi Duńczyków. Ostatecznie ci zdążyli jeszcze rzucić jeden raz, tym razem znacznie skuteczniej, co oznaczało kolejny finał wielkiej imprezy dla reprezentacji Danii.


Hiszpania - Dania 33:35 (16:18)

 

Najlepszy zawodnik: Mikkel Hansen (Dania)

 

Najwięcej bramek: Mikkel Hansen - 12 (Dania), Daniel Dujszebajew 7 (Hiszpania), Magnus Saugstrup 7 (Dania)

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze