Wenta po Festiwalu Sportów Plażowych: Pomysł przyjął się pozytywnie

Inne

- Na początku w mieście panowało trochę sceptycyzmu, ale widzę, że przyjęło się to bardzo pozytywnie. Wspaniały rynek Kielc, fantastyczne otoczenie - stwierdził prezydent Kielc Bogdan Wenta po pierwszej edycji Festiwalu Sportów Plażowych.

Szymon Rojek: Pierwsza edycja Festiwalu Sportów Plażowych za nami. Jak ocenia pan na szybko tę imprezę? Tak to miało wyglądać?

Bogdan Wenta: Sądzę, że tak. Z perspektywy byłego trenera zauważam pewne rzeczy, które można poprawić, aby w pełni móc wykorzystać potencjał tego boiska. Wprowadziliśmy parę elementów, takich jak nauka tańca, w których mogły uczestniczyć dzieci. Uważam, że jeśli w przyszłym roku powtórzymy tę imprezę, musimy zwrócić uwagę, aby jeszcze to dopracować. Kwestia infrastruktury, widoczności. Miejsce jest fantastyczne, pogoda nam dopisała. Ale jak doskonale wiadomo, jak jest za gorąco, publika nie za każdym razem licznie się zjawi. Jednego dnia zorganizowaliśmy mecze w późnych godzinach wieczornych i ludzie świetnie się bawili. Sądzę, że sam pomysł wypalił. Na początku w mieście panowało trochę sceptycyzmu, ale widzę, że przyjęło się to bardzo pozytywnie. Wspaniały rynek Kielc, fantastyczne otoczenie. Trochę aktywności, trochę sportu. Mam nadzieję, że zjawią się też tutaj w przyszłości gwiazdy większego kalibru.

 

Jeżeli, czyli nie jest przesądzone, że będą kolejne edycje?

 

Jestem prezydentem, samorządowcem. Jak zawsze bierzemy pod uwagę przede wszystkim opinię ludzi. Liczymy się z nią. Oprócz tego jest budżet miasta, model ekonomiczny, wsparcie. Także z tak przyjaznej telewizji dla sportu, jak Polsat. Szczególnie dla mojej dyscypliny była tym szkiełkiem i siłą, która pozwalała przebić nam się z zapomnienia i wrócić na ekrany. Nawet mimo braku wyników na początku. To są ważne elementy promocyjne. 

 

Wspomniał pan, że jeśli się uda, postarają się państwo sprowadzić większe gwiazdy. Planują państwo podnieść rangę tej imprezy?

Sporty plażowe mają to do siebie, że stają się pewną specjalizacją. Z drugiej strony urozmaicają trening przygotowawczy. Kiedy zrobimy to przed okresem przygotowawczym, możemy połączyć kilka sportów. Nawet piłkę nożną, która może być elementem atrakcji, prezentacji zespołów. To może przyciągnąć publikę i turystów. Patrzymy na elementy logistyki, która może pomóc w przekazie.

Szymon Rojek, BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze