MŚ w saneczkarstwie: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli ósme miejsce

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli ósme miejsce w sprinterskiej rywalizacji dwójek w mistrzostwach świata w saneczkarstwie. Zawody rozpoczęły się w piątek w niemieckim Koenigssee. Triumfowali reprezentanci gospodarzy Tobias Wendl i Tobias Arlt.

Niemcy wyprzedzili o 0,014 s łotewski duet Andris Sics, Juris Sics, a na trzeciej pozycji uplasowali się inni niemieccy saneczkarze Toni Eggert i Sascha Benecken. Stracili do rodaków 0,035.

Natomiast Polacy byli gorsi od Wendla i Arlta o 0,236. Do podium zabrakło im 0,2 s.

Wśród mężczyzn na podium stanęli austriaccy braci Nico i David Gleirscherowie. Nico zdobył złoto, David brąz, a między nimi sklasyfikowany został Rosjanin Semion Pawliczenko. Różnica między drugim a trzecim zawodnikiem wyniosła zaledwie 0,001 s.

Zmagania w sprincie kobiet zdominowały saneczkarki gospodarzy. Najlepsza była Julia Taubitz, która pokonała rodaczki: Annę Berreiter, Dajanę Eitberger i Natalia Geisenberger.

W każdej konkurencji startowało po 15 zawodniczek, zawodników i dwójek.

W przedpołudniowych kwalifikacjach odpadli: Klaudia Domaradzka, Natalia Jamróz, Anna Bryk, Mateusz Sochowicz i Kacper Tarnawski. Nie wystartował zaś duet Jakub Karaś/Mateusz Karaś, która miał upadek w czwartkowym ślizgu tuż przed MŚ.

Na sobotę zaplanowano „tradycyjne” zawody dwójek i mężczyzn, zaś na niedzielę kobiet i sztafet.