EBL: Emocjonująca końcówka, Trefl Sopot wygrał we Wrocławiu!

Spore emocje w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi we Wrocławiu! Ostatecznie Trefl Sopot pokonał WKS Śląsk 85:82. Najlepszym zawodnikiem gości był Łukasz Kolenda z 21 punktami, 5 asystami i 4 zbiórkami. 22 punkty dla gospodarzy rzucił Elijah Stewart.

Trefl na początku mógł liczyć na Nuni Omota, a także na Dominika Olejniczaka, dzięki czemu zdobywał małą przewagę. Późniejsza akcja Martynasa Paliukenasa oznaczała sześć punktów różnicy. Za nawiązanie rywalizacji odpowiedzialni byli podkoszowi: Ben McCauley i Aleksander Dziewa. Po 10 minutach to sopocianie prowadzili jednak 25:18. W drugiej kwarcie trójka Łukasza Kolendy oznaczała nawet 10 punktów przewagi. McCauley zbliżył WKS Śląsk na trzy punkty, ale później ekipa trenera Marcina Stefańskiego starała się kontrolować wydarzenia na boisku. Ostatecznie po rzutach wolnych Łukasza Kolendy przyjezdni po pierwszej połowie wygrywali 40:36.

Na początku trzeciej kwarty niezwykle aktywny w ofensywie był Kyle Gibson i to dzięki niemu zespół trenera Olivera Vidina wychodził na prowadzenie. Po chwili trójki Omota, Kolendy i Gruszeckiego ponownie całkowicie zmieniały sytuację. Łukasz Kolenda później grał świetnie, a Trefl powiększał przewagę. Po 30 minutach prowadził 67:59. W kolejnej części gry WKS Śląsk nieustannie walczył o odrabianie strat. W końcu udało się to zrobić dzięki trójce Kyle’a Gibsona. Przyjezdni odzyskiwali swoją pozycję dość szybko, bo mogli liczyć na Martynasa Paliukenasa i Michała Kolendę. Końcówka była emocjonująca - po akcji 2+1 Stewarta wrocławianie przegrywali trzema punktami. Później do dogrywki mogli doprowadzić jeszcze Jovanović i Gibson, ale nie trafiali. To oznaczało zwycięstwo Trefla 85:82!

Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 82:85 (18:25, 18:15, 23:27, 23:18)

Śląsk Wrocław: Elijah Stewart 22, Kyle Gibson 19, Ben Mccauley 17, Aleksander Dziewa 10, Ivan Ramljak 9, Strahinja Jovanovic 3, Michał Gabiński 2, Mateusz Szlachetka 0, Szymon Tomczak 0

Trefl Sopot: Łukasz Kolenda 21, Nuni Omot 17, Dominik Olejniczak 14, Martynas Paliukenas 9, Karol Gruszecki 8, Michał Kolenda 8, Paweł Leończyk 6, Tyson Jay Haws 2, Witalij Kowalenko 0