Mecz Olympique Marsylia - Stade Rennes przełożony! Wszystko przez atak kibiców

Piłka nożna
Mecz Olympique Marsylia - Stade Rennes przełożony! Wszystko przez atak kibiców
fot. PAP
Mecz Olympique Marsylia - Stade Rennes przełożony! Wszystko przez atak kibiców

Mecz Ligue 1 między Olympique Marsylia a Stade Rennes, zaplanowany na sobotni wieczór, został przełożony z powodu incydentów z udziałem kibiców, do jakich doszło w ciągu dnia w centrum treningowym gospodarzy. W ekipie z Marsylii od niedawna występuje Arkadiusz Milik.

Decyzję o przełożeniu na czas nieokreślony zawodów, które miały się rozpocząć o godz. 21., ogłosiła w sobotę francuska Zawodowa Liga Piłkarska (LFP). Na razie nie podano nowej daty meczu.

 

Niezadowoleni z postawy drużyny fani Olympique Marsylia wdarli się w sobotę na teren ośrodka treningowego. Rzucali racami, od których miało się zapalić drzewo, obrażali zawodników i szefa klubu.

 

Według policji, która musiała interweniować, w akcji wzięło udział ok. 300 osób. 25 najbardziej agresywnych zatrzymano.

 

Zobacz także: Kibice zaatakowali ośrodek treningowy Marsylii

 

Stacja RMC już w sobotę rano poinformowała, że w różnych miejscach miasta pojawiły się banery obrażające piłkarzy i krytykujące ich postawę na boisku.

 

Marsylczycy, których kibice uchodzą za jednych z najbardziej wymagających i krewkich we Francji, przegrali cztery ostatnie mecze, w tym trzy ligowe. W tabeli spadli poza strefę gwarantującą występy w europejskich pucharach.

 

27-letni Milik trafił do OM w poprzednim tygodniu. 56-krotny reprezentant Polski, który został wypożyczony na półtora roku z Napoli (z opcją wykupu), zdążył już zadebiutować w nowym zespole; zagrał w poprzedni weekend ostatnie pół godziny w przegranym 1:3 spotkaniu z AS Monaco. 

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze