Co z urazem Julii Nowickiej? Rozgrywająca jest już po badaniach

Julia Nowicka doznała urazu w derbowym starciu z ŁKS.

W spotkaniu 18. kolejki Tauron Ligi Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź (1:3) urazu mięśnia lewego uda doznała Julia Nowicka. Reprezentantka Polski i rozgrywająca Budowlanych decyzją trenera oraz fizjoterapeuty do końca meczu nie wróciła na parkiet. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że uraz nie jest poważny i nie wykluczy zawodniczki z dalszej gry.

Siatkarki Grot Budowlanych przegrały w derbach Łodzi z ŁKS Commercecon 1:3. Nowicka doznała urazu przy stanie 15:18 w trzecim secie i trzymając się za nogę opuściła parkiet. Na boisku zastąpiła ją siedemnastoletnia Oliwia Poreda. Pierwsza rozgrywająca łódzkiego klubu po badaniach wypowiedziała się na temat swego stanu zdrowia.

Jestem już po badaniach i na szczęście to nic poważnego. Mam naciągnięty mięsień. Takie rzeczy się zdarzają przy intensywnym graniu. Mamy teraz chwilę przerwy, więc dojdę do siebie i będę gotowa na najbliższy mecz. Chciałabym podziękować wszystkim za okazane mi wczoraj wsparcie i jednocześnie uspokoić, że wszystko jest dobrze. Wczoraj na parkiecie musiała mnie zastąpić Oliwia Poreda. Wejście w trakcie meczu, zadebiutowanie na boisku w dłuższym wymiarze z bardzo wymagającym przeciwnikiem jest niezwykle trudne. Myślę, że Oli fajnie sobie poradziła w tym debiucie – powiedziała Julia Nowicka.