Daniel Torres chce być podwójnym mistrzem. Wskazał kolejnego rywala

Sporty walki
Daniel Torres chce być podwójnym mistrzem. Wskazał kolejnego rywala
fot. Polsat Sport
Daniel Torres i jego ukochana po gali KSW 58

Daniel Torres (12-4, 6 KO, 1 SUB) został nowym mistrzem KSW w kategorii piórkowej po tym, jak pokonał Salahdine'a Parnasse'a (14-1-1, 2 KO, 4 SUB). "Tucanao" wziął już na celownik kolejnego rywala. Gdyby go pokonał, zostałby drugim podwójnym mistrzem w historii KSW.

Torres i Parnasse zmierzyli się w walce wieczoru gali KSW 58. Faworytem był Francuz, który jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w całej Europie. "Tucanao" sprawił ogromną sensację, nokautując go w pierwszej rundzie i zdobywając pas w kategorii piórkowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ogromna awantura po walce na KSW 58! (WIDEO)

 

Torres chce być numerem jeden także w wadze lekkiej. Posiadaczem pasa w tej kategorii od grudnia 2020 roku jest Marian Ziółkowski (22-8-1-1NC, 6 KO, 12 SUB). Gdyby doszło do starcia dwóch mistrzów, byłby to bez wątpienia hit.

 

- Celuję teraz w walkę o pas kategorii lekkiej z Marianem Ziółkowskim. Będę rozmawiał z Martinem Lewandowskim na ten temat. Chcę wywalczyć następny pas - powiedział po gali KSW 58.

 

 

Jeśli taką walkę wygrałby Torres, to byłby drugim podwójnym mistrzem w historii KSW. Wcześniej pasy kategorii lekkiej i piórkowej miał jednocześnie Mateusz Gamrot (17-1-1NC, 5 KO, 4 SUB).

 

"Tucanao" stoczył do tej pory pięć walk w KSW. Oprócz Parnasse'a, pokonał także Filipa Wolańskiego, Filipa Pejicia i Maxa Cogę. Jego jedynym pogromcą pozostaje Roman Szymański.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie