MŚ w piłce ręcznej 2021: Finał Dania - Szwecja. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

Dania i Szwecja zmierzą się w wielkim finale mistrzostw świata w piłce ręcznej. Która reprezentacja zostanie najlepszą drużyną globu? Relacja i wynik na żywo meczu Dania - Szwecja od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

Czas na wielki finał mistrzostw świata w piłce ręcznej! Obie ekipy doszły do decydującej fazy rozgrywek po wielu heroicznych i długich bojach, jednak to już jest przeszłość. Teraz liczy się tylko jedno spotkanie, które zadecyduje o tym do kogo powędruje tytuł mistrza świata na najbliższe dwa lata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dania w finale! Hiszpanie nie dali rady wielkiemu Hansenowi


Duńczycy mają szansę na powtórzenie swojego wyniku sprzed dwóch lat. W 2019 roku nie pozostawili żadnych szans swoim rywalom zdobywając mistrzowski tytuł. Tym razem także są typowani jako faworyci, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę wyśmienitą formę Mikkela Hansena. Lider duńskiej reprezentacji zdobył w półfinale aż 12 bramek, więc będzie stanowił ogromne zagrożenie dla szwedzkiej bramki.


Wciąż jednak należy pamiętać, że między słupkami u Szwedów stoi nie byle kto, bo sam Andreas Palicka. Bramkarz szwedzkiej reprezentacji był jednym z bohaterów półfinałowego starcia z Francją i także w finale powinien stanowić ważne ogniwo swojej drużyny.


ZOBACZ TAKŻE: Szwedzi pierwszym finalistą! Francja powalczy o brąz


Sama Szwecja będzie bardzo groźna, bowiem jest głodna sukcesów. Ostatni medal MŚ w wykonaniu skandynawskiej drużyny przypada na 2001 rok, choć historycznie jest to bardzo utytułowana reprezentacja, która złoty medal zawieszała na swojej szyi aż czterokrotnie - ostatni w 1999 roku. Złoty medal po 22 latach przerwy i powrót do światowej czołówki byłby piękną historią w wykonaniu ojczyzny wikingów. Na drodze do najcenniejszego krążka staną jednak wyśmienici i śmiertelnie groźni Duńczycy, więc zapowiada się niezwykle zacięte spotkanie.


Relacja i wynik na żywo finałowego meczu MŚ: Dania - Szwecja od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze