EBL: Niespodzianka w Lublinie! GTK lepsze od Pszczółki Startu

Zawodnicy Pszczółki Startu Lublin Thomas Davis i Yannick Franke (oraz Shannon Bougues z GTK Gliwice

Świetna końcówka w wykonaniu GTK Gliwice pozwoliła tej drużynie na zwycięstwo nad Pszczółką Start Lublin 75:70 w jedynym niedzielnym meczu Energa Basket Ligi. Najlepszym zawodnikiem gości był Jordon Varnado z 23 punktami i 6 zbiórkami. Yannick Franke zdobył dla gospodarzy 15 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty.

Początek spotkania był świetny dla GTK, które po trafieniach Szymona Szymańskiego i Jordona Varnado prowadziło 7:0. Za odrabianie strat wzięli się przede wszystkim Devin Searcy oraz Yannick Franke, a dzięki późniejszym rzutom wolnym Romana Szymańskiego to Pszczółka Start zdobywała małą przewagę. Wsad Thomasa Davisa ustawił wynik po 10 minutach na 16:13. Drugą część meczu zespół trenera Davida Dedka rozpoczął od małej serii 5:0, ale później przez trzy minuty nie potrafił zdobyć punktów. Wykorzystali to goście, którzy dzięki kontrze wykończonej przez Daniela Gołębiowskiego zbliżyli się na punkt. Lublinianie odpowiedzieli kolejną serią - tym razem 8:0 - i ponownie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:29.

Trzecią kwartę Pszczółka Start rozpoczęła od kilku akcji bez odpowiedzi, co powiększyło przewagę tej ekipy aż do 15 punktów. Drużyna trenera Matthiasa Zollnera w końcu zareagowała - świetną serią 13:0! Po zagraniach Jordona Varnado zbliżała się nawet na dwa punkty. Późniejsza efektowna akcja tego zawodnika dała GTK prowadzenie. Gospodarze po tym zanotowali swoją serię 8:0 i dzięki trójce Damiana Jeszkego po 30 minutach prowadzili 59:52. W kolejnej części meczu przyjezdni ponownie zbliżali się na dwa punkty, ale rywale nie chcieli pozwolić na nic więcej. Na około minutę przed końcem Tayler Persons doprowadził jednak do remisu! Później faulowani gliwiczanie trafili pięć rzutów wolnych, a przeciwnicy nie potrafili odpowiedzieć. Tym samym GTK niespodziewanie wygrało 75:70.

Pszczółka Start Lublin - GTK Gliwice 70:75 (16:13, 22:16, 21:23, 11:23)

Pszczółka Start Lublin: Yannick Franke 15, Damian Jeszke 11, Kamil Łączyński 10, Devin Searcy 10, Thomas Davis 10, Mateusz Dziemba 8, Roman Szymański 4, Kacper Borowski 2, Bartłomiej Pelczar 0

GTK Gliwice: Jordon Varnado 23, Daniel Gołębiowski 13, Terry Henderson Jr. 10, Shannon Bogues Jr. 9, Tayler Persons 7, Szymon Szymański 7, Szymon Szewczyk 6, Mario Delas 0, Łukasz Diduszko 0, Mateusz Staniczek 0, Stanisław Heliński 0