Czy Jerzy Mielewski chciał kiedykolwiek zrezygnować z pracy dziennikarza i komentatora sportowego?

Inne
Czy Jerzy Mielewski chciał kiedykolwiek zrezygnować z pracy dziennikarza i komentatora sportowego?
fot. Polsat Sport

Jerzy Mielewski jest nominowany do Telekamery Tele Tygodnia w kategorii komentator sportowy. Prezenter i dziennikarz Polsatu Sport ma w domowej gablocie już dwie takie statuetki. Czy uda mu się zdobyć trzecią, która zapewni mu złotą Telekamerę za rok?

Z telewizją Mielewski związany jest od ponad 20 lat. Na swojej drodze przeszedł wszystkie szczeble kariery, od archiwizowania taśm, po prowadzenie serwisów sportowych, prowadzenie studia i komentowanie najważniejszych wydarzeń. Mimo długiego czasu spędzonego w Telewizji Polsat 40-latek przyznał, że nigdy nie miał na tyle kryzysowego momentu, by chciał zakończyć tę przygodę.

 

- Oczywiście, są momenty gdy się jest zmęczonym, gdy ma się coś trudniejszego. Gdy na przykład trzeba było robić studio mistrzostw świata w biathlonie i przygotować się do tego. Nie jesteśmy w stanie przez cały rok monitorować każdego sportu, więc są też te trudniejsze rzeczy. Wtedy zastanawiam się: chłopie, co ty potrafisz innego w życiu robić"? - powiedział.

 

Niewiele osób wie, że Mielewski z wykształcenia jest agentem nieruchomości. Czy byłby w stanie odnaleźć się w tej branży po tylu latach?

 

- Jak sobie pomyślę, że miałbym siedzieć za biurkiem i zarządzać nieruchomościami, to nie widzę siebie w tej robocie. Kompletnie siebie nie widzę. Być może piękną stroną tej naszej pracy są również podróże. Dzięki temu, że jestem dziennikarzem zwiedziłem pół świata. Więc to są dodatkowe atuty tej pracy - skomentował.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Podczas dużego turnieju wpadam w stan amoku"

 

Jeden z najbardziej szanowanych i rozpoznawanych dziennikarzy sportowych w Polsce zdradził, co jest trudne w pracy w telewizji.

 

- Zawsze masz być świeży, uśmiechnięty, zadowolony i tryskać energią. Natomiast my jesteśmy też ludźmi. Wiesz dobrze, że czasami jesteś chora, masz migrenę, nie masz siły, czasami dzieci są chore, są problemy w domu, a na wizji dalej masz być tą osobą, która przekazuje widzom energię - powiedział.

 

Mielewski jest szczególnie popularny w środowisku siatkarskim. Żadna z wielkich imprez ostatnich lat nie odbyła się bez jego obecności. Doskonale radzi sobie jednak także w studiu piłkarskiej Ligi Mistrzów czy biathlonowych mistrzostw Europy.

 

Jerzy Mielewski nominowany do Telekamer w kategorii Komentator Sportowy. Wyślij SMS o treści TK.G2 pod numer 7365 lub głosuj online TUTAJ

 

W załączonym materiale wideo rozmowa Pauliny Chylewskiej z Jerzym Mielewskim, pochodząca z 2019 roku.

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie