EBL: King Szczecin lepszy od Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp

Koszykówka
EBL: King Szczecin lepszy od Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp
fot. Polsat Sport
King nadal niepokonany w 2021 roku w Energa Basket Lidze!

King nadal niepokonany w 2021 roku w Energa Basket Lidze! Tym razem zespół ze Szczecina pokonał silną Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 77:67.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, co było możliwe dzięki dobrej grze Dominika Wilczka i Treya Kella. Częściej małą przewagę utrzymywali przyjezdni, ale po akcjach Zacha Thomasa szczecinianie potrafili również wychodzić na prowadzenie. Ostatecznie po rzutach wolnych Michaela Fakuade po 10 minutach było 26:24 dla zespołu trenera Jesusa Ramireza. Drugą kwartę King rozpoczął od małej serii 6:0 i po akcji Dustina Ware’a zdobył ośmiopunktową przewagę. Ciągle świetny był też Thomas, a to sprawiało, że ekipa ze Szczecina mogła kontrolować sytuację. Arged BMSlam Stal miała spore problemy w ofensywie, a przez to nie mogła gonić wyniku. Ostatecznie dzięki akcji Clevelanda Melvina po pierwszej połowie było 47:34.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niespodzianka w Lublinie! GTK lepsze od Pszczółki Startu

 

W trzeciej kwarcie po trójkach Mateusza Zębskiego i Jakuba Schenka przewaga Kinga wzrosła aż do 17 punktów. Później wynosiła ona maksymalnie 22 punkty dzięki kolejnej akcji Schenka. Zespół trenera Igora Milicicia nadal nie poprawiał się w ofensywie i nie mógł dotrzymać kroku rywalom. Po 30 minutach było 64:43. Efektowne wsady Thomasa i Melvina oznaczały aż 26 punktów różnicy w kolejnej części meczu. Dwoma rzutami z dystansu błyskawicznie odpowiedział Jakub Garbacz, ale przewaga rywali nadal była imponująca. King do końca grał już dość spokojnie i kontrolował tempo oraz sytuację na parkiecie. Ostatecznie zwyciężył 77:67.

 

Najlepszym graczem szczecinian był Zach Thomas z 24 punktami i 6 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Jakub Garbacz - rzucił 13 punktów.

 

King Szczecin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 77:67 (26:24, 21:10, 17:9, 13:24)

 

King Szczecin: Zach Thomas 24, Cleveland Melvin 10, Dominik Wilczek 10, Michael Fakuade 10, Mateusz Zębski 7, Mateusz Bartosz 6, Jakub Schenk 6, Tookie Brown 2, Dustin Ware 2, Wojciech Czerlonko 0

 

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: George Kell III 15, Jakub Garbacz 13, Josip Sobin 11, Chris Smith 8, Taurean Green 6, Jarosław Mokros 5, Szymon Ryżek 3, Carl Lindbom 3, Mark Ogden 3.

agb, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze