EBL: W Słupsku potrzebne były dwie dogrywki

Co za mecz Energa Basket Ligi w Słupsku! Ostatecznie po dwóch dogrywkach Grupa Sierleccy Czarni pokonali Rawlplug Sokół Łańcut 91:88.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz i po trafieniach Jakuba Schenka oraz Brae Iveya prowadzili 10:2. Corey Sanders i Delano Spencer powoli odrabiali straty, a po późniejszej akcji 2+1 Raya Thorntona zespół z Łańcuta przegrywał tylko trzema punktami. Grupa Sierleccy Czarni nie pozwolili na więcej, dzięki kolejnym zagraniom De’quona Lake’a po 10 minutach było 23:15. W drugiej kwarcie Rawlplug Sokół ponownie zbliżał się do rywali - i to bardzo skutecznie! Zanotował w pewnym momencie serię 11:0 i m. in. dzięki trójkom Spencera i Kołodzieja oraz trafieniu Thorntona to on był na prowadzeniu. Kolejny rzut Spencera ustalił wynik po pierwszej połowie na 34:39!

Trzecia kwarta była dość wyrównana, ale to zespół trenera Marka Łukomskiego utrzymywał małą przewagę. Obie ekipy nie prezentowały jednak zbyt dobrej skuteczności w ataku. Co prawda po trafieniu Jakuba Musiała słupszczanie zbliżali się na dwa punkty, ale szybko odpowiadał na to Mateusz Szczypiński. Po 30 minutach było tylko 49:50. Kolejną część meczu od małej serii 6:0 rozpoczęła drużyna Mantasa Cesnauskisa i po zagrania Lake’a była już na prowadzeniu. Kolejne trójki Szczypińskiego po chwili zmieniały ponownie sytuację. Jeszcze na minutę przed końcem goście byli lepsi o siedem punktów. Końcówka należała do słupszczan! Dzięki trójce Michała Chylińskiego był remis! Akcję na zwycięstwo miał jeszcze James Eads, ale nie był w stanie trafić do kosza. To oznaczało dogrywkę!

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Rawlplug Sokół Łańcut 91:88 po dwóch dogrywkach (23:15, 11:24, 15:11, 20:19 - 11:11, 11:8)

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Jakub Musiał 20, Billy Ivey 19, De quon Lake 16, Michał Chyliński 13, Mikołaj Witliński 10, David DiLeo 5, Jakub Schenk 5, Shavon Coleman 3, Paweł Leończyk 0.

Rawlplug Sokół Łańcut: Raynere Thornton 18, Delano Spencer 15, Adam Kemp 14, Mateusz Szczypiński 14, James Eads Iii 10, Corey Sanders 9, Michał Kołodziej 5, Marcin Nowakowski 2, Przemysław Wrona 1.