EBL: Efektowne zwycięstwo BM Stali Ostrów Wlkp. Torunianie rozbici

Ostrowianie we własnej hali pokonali Arriva Twarde Pierniki Toruń aż 90:58.

Rewelacyjne niedzielne spotkanie Energa Basket Ligi w wykonaniu BM Stali! Ostrowianie we własnej hali pokonali Arriva Twarde Pierniki Toruń aż 90:58.

Adonis Thomas i Josh Perkins na początku sprawiali, że to gospodarze prowadzili 7:3. Sytuację dość szybko zmieniali jednak Vasa Pusica wraz z Joey Brunkiem. Po późniejszych trójkach Bartosz Diduszki i Sterlinga Gibbsa przewaga przyjezdnych wzrosła do siedmiu punktów. Ostrowianie zmniejszyli lekko straty, ale po 10 minutach było 13:16. W drugiej kwarcie BM Stal wracała na prowadzenie dzięki zagraniom Nemanji Djurisicia. Po jego kolejnej akcji różnica wzrosła do dziewięciu punktów! Torunianie mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a rywale zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Do ataku włączył się też Damian Kulig, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:24.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Andrzeja Urbana zanotował rewelacyjną serię 12:0 i po kolejnej trójce Damiana Kuliga miał już blisko 30 punktów przewagi! Duet Sterling Gibbs - Vasa Pusica starał się na to reagować, ale kilka ich akcji to zdecydowanie za mało. Po 30 minutach i wsadzie Aigarsa Skele było aż 67:38. Ostatnia część spotkania tak naprawdę niczego już nie mogła zmienić, ponieważ przewaga gospodarzy była zbyt wysoka. Po sześciu punktach z rzędu BM Stal prowadziła nawet 35 punktami, a ekipa trenera Cedrica Heitza nie miała już szans na odrobienie strat. Ostatecznie ostrowianie zwyciężyli aż 90:58.

BM Stal Ostrów Wlkp. - Arriva Twarde Pierniki Toruń 90:58 (13:16, 31:8, 23:14, 23:20)

BM Stal Ostrów Wlkp.: Nemanja Djurisic 22, Aigars Skele 18, Damian Kulig 17, Mateusz Zębski 10, Jakub Garbacz 5, Joshua Perkins 5, Adonis Thomas 4, Ojars Silins 3, Aleksander Załucki 2, Filip Siewruk 2, Bartosz Rachwalski 2, Szymon Kołpak 0

Arriva Twarde Pierniki Toruń: Joey Brunk 14, Bartosz Diduszko 9, Sterling Gibbs 8, Aaron Cel 7, Kacper Gordon 6, Vasa Pusica 6, Stefan Kenic 6, Wojciech Tomaszewski 2