Świat sportu wspomina Ryszarda Szurkowskiego

Inne
Świat sportu wspomina Ryszarda Szurkowskiego
Fot. PAP
Ryszard Szurkowski zmarł w wieku 75 lat.

W poniedziałek rano dotarła do nas smutna informacja o śmierci Ryszarda Szurkowskiego. Wiadomość o odejściu najlepszego polskiego kolarza w historii poruszyła cały sportowy świat, który wspomina wybitnego sportowca m.in. w mediach społecznościowych.

W wieku 75 lat w poniedziałek rano zmarł Ryszard Szurkowski, najbardziej utytułowany polski kolarz w historii. O śmierci legendarnego sportowca poinformowała jego żona Iwona Arkuszewska-Szurkowska. W szoku jest nie tylko kolarskie środowisko, ale cały sportowy świat, który wspomina Szurkowskiego m.in. w mediach społecznościowych.


- Legenda. Najlepszy polski kolarz wszechczasów. Ryszard Szurkowski. 1946-2021. Spoczywaj w pokoju - napisał Michał Kwiatkowski, utytułowany kolarz, który aktualnie występuje w barwach INEOS Grenadiers.

 

- Mój kapsel w Wyścigu Pokoju nazywał się Szurek ( Szurkowski się nie mieścił). Pan Ryszard był fantastyczny pod każdym względem. Wielka strata. R.I.P Mistrzu - skomentował Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

 


- Ryszard Szurkowski. Wielka strata dla polskiego sportu - napisał Witold Bańka, były minister sportu, a aktualnie prezydent Światowej Agencji Antydopingowej.

 


- Zmarł Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów, dwukrotny wicemistrz olimpijski w drużynie. Legenda. To wielka strata. Rodzinie i najbliższym ŚP. Ryszarda Szurkowskiego składam najserdeczniejsze wyrazy współczucia. Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego - napisał oficjalny profil PKOl.

 

 

- Spokojnego odpoczynku Panie Ryszardzie tam na górze - napisał Jerzy Mielewski, komentator i ekspert Polsatu Sport.

 

- Ryszard Szurkowski - R.I.P. „Kolarstwo to czar”... Żegnaj legendo! Zawsze będziesz w naszych kibicowskich - taki wpis dodał Roman Kołtoń.

 

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie