Formuła 1: Mercedes podał datę prezentacji nowego bolidu

Moto
Formuła 1: Mercedes podał datę prezentacji nowego bolidu
fot. PAP
Nowy bolid prawie gotowy. Nowy kontrakt Lewisa Hamiltona jeszcze nie!

Zespól mistrzów świata Formuły 1 Mercedes GP ujawnił, że wirtualna prezentacja nowego bolidu W12 na sezon 2021 odbędzie się 2 marca. Wcześniej 13 lutego odbędzie się prezentacja McLarena, a 22 lutego w Warszawie nowy samochód pokaże Alfa Romeo.

W ubiegłych latach Mercedes podczas uroczystej gali prezentował nowy bolid zazwyczaj na torze Silverstone, na uroczystość zapraszano setki gości, kierowcy zespołu Brytyjczyk Lewis Hamilton i ostatnio Fin Valtteri Bottas udzielali wywiadów.

 

 

W ekipie Mercedesa wiadomo na razie tylko tyle, że w przyszłym roku kierowcą zespołu będzie Bottas. Siedmiokrotny mistrz świata Hamilton, którego kontrakt wygasł po sezonie 2020, jeszcze nie podpisał nowego. Dokładnie nie wiadomo jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy. Media twierdzą, że Brytyjczyk chce znacznej podwyżki, na co nie zgadza się koncern Daimler. Inne spekulują, że kierowca chce nowej umowy na trzy lata, a Daimler oferuje tylko jeden rok.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prace wstrzymane, toru nie będzie. Decyzja jest ostateczna

 

Na razie obie strony zachowują spokój. Szef Mercedesa Toto Wolff przyznał, że negocjacje są na finiszu i na pewno zakończą się przed 12 marca, gdy teamy F1 rozpoczną testy przedsezonowe na torze Sakhir w Bahrajnie.

 

Pierwszy wyścig sezonu F1 2021 o Grand Prix Bahrajnu zaplanowany jest na 28 marca.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze