MŚ w short tracku: Kobieca sztafeta pewna startu w Holandii

Zimowe
MŚ w short tracku: Kobieca sztafeta pewna startu w Holandii
fot. PAP
Zawody odbędą się w dniach 5-7 marca w holenderskim mieście Dordrecht.

Sześcioro reprezentantów Polski – pięć zawodniczek i jeden zawodnik - ma prawo występu w kończących krótki sezon mistrzostwach świata w short tracku – poinformował dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki.

Zawody odbędą się w dniach 5-7 marca w holenderskim mieście Dordrecht.

 

- Zagwarantowany udział indywidualnie mają dwie nasze zawodniczki, ale dodatkowo możemy wystawić też sztafetę składającą się z pięciu łyżwiarek. Polki były na drugiej pozycji na liście rezerwowej, jednak wycofania niektórych azjatyckich reprezentacji sprawiło, że są w stawce ośmiu drużyn. W Dordrechcie wystartuje też jeden polski zawodnik – stwierdził Niedźwiedzki.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Piąte miejsce Polek w wyścigu drużynowym

 

Obecnie biało-czerwoni przebywają na zgrupowaniu w Białymstoku, a 14 lutego przeniosą się na treningi do Gdańska. To właśnie tam niedawno rywalizowali w mistrzostwach Europy. Najlepiej spisała się liderka kadry Natalia Maliszewska, która zdobyła srebrny medal w swojej koronnej konkurencji 500 m.

 

- Ostatniego dnia lutego reprezentacja przeniesie się do Holandii. W piątek 5 marca odbędą się kwalifikacyjne biegi na 500, 1000 i 1500 m kobiet i mężczyzn, a medale we wszystkich konkurencjach zostaną rozdane 6 i 7 marca”– dodał medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw globu w łyżwiarstwie szybkim na długim torze.

 

Z powodu pandemii koronawirusa sezon 2020/2021 na krótkim torze składa się jedynie z ME i MŚ. Odwołane zostały wszystkie zawody Pucharu Świata.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze