PlusLiga: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W środę ZAKSA Kędzierzyn-Koźle spróbuje odegrać się Asseco Resovii za pierwszą w tym sezonie porażkę. Sportowa złość kędzierzynian nie zdążyła jeszcze z pewnością minąć, ponieważ do pierwszego meczu między liderem a szóstą ekipą tabeli doszło zaledwie trzy dni temu. Relacja i wynik na żywo meczu Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na Polsatsport.pl.

W niedzielę Resovia pokonała ZAKSĘ 3:2 w ramach zaległej, dziesiątej kolejki PlusLigi. Sytuację tę można metaforycznie przedstawić jako włożenie kija w szprychy - rozpędzona na ligowych (i nie tylko) parkietach ZAKSA śrubowała bowiem rekordową serię dziewiętnastu wygranych meczów z rzędu i od początku rozgrywek pozostawała niepokonana. Resovia nie podchodziła do tego spotkania w roli faworyta, lecz mimo wszystko udało jej się sprawić niespodziankę i okazać wyższość nad podopiecznymi Nikoli Grbicia.

 

Planem minimum rzeszowian było urwanie punktu potrzebnego do przeskoczenia w tabeli ekipy Verva Warszawa Orlen Paliwa. Cel udało się zrealizować bardzo szybko - po pierwszych dwóch setach Asseco Resovia prowadziła 2:0 i zajęła tym samym upragnione szóste miejsce w tabeli PlusLigi - gwarantujące start w rozgrywkach Pucharu Polski. Później kędzierzynianie zdołali się odblokować i doprowadzić do tie-breaka, w czym duża zasługa bardzo efektywnych Aleksandra Śliwki i Krzysztofa Rejny, jednak w piątym secie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili rzeszowianie. Najlepszym zawodnikiem meczu - z dorobkiem 28 punktów, w tym trzech bezpośrednio z zagrywki i trzech z bloku - został Karol Butryn.

 

Rany z pewnością jeszcze się nie zabliźniły i siatkarze ZAKSY będą bardzo zdeterminowani, by wrócić na zwycięską ścieżkę. Liderowi PlusLigi przeszkodzić może w tym jednak napięty terminarz - ze względu na grę w Lidze Mistrzów kędzierzynianie grają z bardzo wysoką częstotliwością i mogli w pełni nie zregenerować się jeszcze po ostatnich występach. Resovia z kolei będzie chciała udowodnić, że zwycięstwo nad ZAKSĄ nie było dziełem przypadku.

 

Mimo pierwszego w tym sezonie potknięcia, podopieczni Grbicia cały czas zasiadają na fotelu lidera i nad drugim w tabeli Jastrzębskim Węglem posiadają dziesięć punktów przewagi. Rzeszowianie legitymują się zaś bilansem 13 zwycięstw, 7 porażek, mają na koncie 34 punkty i zajmują szóstą lokatę.

 

Czy Resovii uda się drugi raz sprawić niespodziankę i ograć zespół, który w obecnym sezonie zdominował najwyższą polską klasę rozgrywkową.

 

Relacja i wynik na żywo spotkania Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godziny 15.00 na Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie