Ciekawe starcie w Będzinie. Poznaliśmy drugiego półfinalistę Pucharu Polski siatkarzy

Aluron CMC Warta Zawiercie zagra w turnieju finałowym PP siatkarzy 2023.

Siatkarze MKS Będzin przegrali z Aluron CMC Wartą Zawiercie 1:3 w ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski. Obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko, ale grający w Tauron 1. Lidze gospodarze musieli uznać wyższość czołowej drużyny PlusLigi. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego wywalczyli awans do turnieju finałowego, a w półfinale zagrają ze zwycięzcą meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk.

W pierwszym secie przewagę uzyskali będzinianie (8:6, 13:10 – po asie Jakuba Rohnki, 18:15). Zawiercianie odrobili jednak straty (18:18) i wygrali kluczowe akcje od stanu 22:22. Skutecznym atakiem popisał się Patryk Łaba, błąd popełnili gospodarze (22:24), a seta zamknął uderzeniem ze środka Michał Szalacha (23:25).

Porażka nie zdeprymowała siatkarzy z Będzina. W drugiej odsłonie mieli przewagę (6:3, 13:11), dobrze prezentowali się w ofensywie i dobrze przyjmowali. Tym razem końcówkę rozegrali po swojej myśli, a Łukasz Swodczyk skutecznym atakiem ustalił wynik na 25:22.

Set numer trzy to mocne otwarcie gospodarzy – dwa asy posłał Brandon Koppers (3:0), później było 5:1 dla MKS. Zawiercianie szybko odrobili straty (7:7) i rozpoczęła się wyrównana gra obu ekip. Ważna dla losów seta okazała się seria gości od stanu 17:17 do 17:21, zwieńczona asem serwisowym Bartosza Kwolka. Będzinianie jeszcze złapali kontakt (22:23), ale skuteczny atak Dawida Konarskiego i blok Kwolka rozstrzygnęły rywalizację na korzyść gości (22:25).

W czwartej partii Jurajscy Rycerze szybciej zbudowali przewagę (8:11, 11:15). Gospodarze nie rezygnowali, łapali kontakt z rywalami (17:18, 21:22), ale przyjezdni utrzymywali zaliczkę. Piłkę meczową atakiem blok-aut wywalczył Kwolek (22:24). Dwie akcje później przyjmujący zawiercian zakończył rywalizację (23:25) i zasłużenie odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania.

Skrót meczu MKS - Aluron:

Turniej finałowy Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2023 zostanie on rozegrany w Tauron Arenie Kraków w dniach 25–26 lutego. Rywalem Jurajskich Rycerzy w półfinale będzie zwycięzca meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk. W innym wtorkowym meczu awans wywalczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali na wyjeździe z drugoligowym klubem ChKS Arka Chełm 3:0.

MKS Będzin – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 23:25)

MKS: Jarosław Macionczyk, Łukasz Usowicz, jakub Rohnka, Łukasz Swodczyk, Renee Teppan, Brandon Koppers – Maciej Olenderek (libero) oraz Mateusz Frąc, Kacper Gonciarz, Bartosz Pietruczuk, Hubert Piwowarczyk. Trener: Wojciech Serafin.
Aluron: Miguel Tavares, Patryk Łaba, Dawid Konarski, Michał Szalacha, Miłosz Zniszczoł, Bartosz Kwolek – Santago Danani (libero) oraz Bartosz Makoś, Tomasz Kalembka, Dawid Dulski, Michał Kozłowski, Marcin Waliński. Trener: Michał Winiarski.

Awans:Aluron CMC Warta. MVP: Bartosz Kwolek (22 punkty 20/30 = 67% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 1 blok).

Wyniki ćwierćfinałów Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2023:

2023-01-31: ChKS Arka Chełm – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 24:26, 23:25)
2023-01-31: MKS Będzin – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 23:25)

2023-02-01: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-02-01: Asseco Resovia Rzeszów – MKS Ślepsk Malow Suwałki (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).