Puchar Włoch: Juventus lepszy od Interu w pierwszym meczu półfinałowym. Cristiano Ronaldo bohaterem

Obie bramki dla "Starej Damy" w meczu z Interem strzelił Cristiano Ronaldo.

Piłkarze Juventusu Turyn pokonali na San Siro Inter Mediolan 2:1 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Włoch. Całe spotkanie z ławki rezerwowych obejrzał polski bramkarz Wojciech Szczęsny. Rewanż zaplanowany jest na 9 lutego.

Obie bramki dla "Starej Damy" strzelił Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Pierwszą z rzutu karnego w 26. minucie, a drugą dziewięć minut później. W drużynie z Mediolanu gola zdobył w 9. minucie Argentyńczyk Lautaro Martinez.

W Pucharze Włoch w bramce "Juve" najczęściej stoi słynny Gianluigi Buffon, który pod koniec stycznia skończył 43 lata.

W drugim półfinale mierzą się Atalanta Bergamo i Napoli, którego zawodnikiem jest Piotr Zieliński. Spotkania mają się odbyć 3 i 10 lutego.