Wygrana Bayernu w Pucharze Niemiec. Debiut Joao Cancelo

Bayern Monachium awansował do ćwierćfinału Puchar Niemiec.

Mistrz kraju Bayern Monachium oraz broniący trofeum RB Lipsk awansowały w środę do ćwierćfinału Puchar Niemiec. Bawarczycy, z debiutującym w ich barwach Portugalczykiem Joao Cancelo, pokonali na wyjeździe FSV Mainz 4:0, a piłkarze z Lipska wygrali u siebie z Hoffenheim 3:1.

Cancelo został we wtorek wypożyczony do Bayernu z Manchesteru City (z opcją wykupienia), a już dzień później wybiegł w podstawowym składzie monachijczyków. Szybko pokazał się z dobrej strony - w 17. minucie asystował przy golu napastnika reprezentacji Kamerunu Erica Maxima Choupo-Motinga.

Kolejne bramki dla mistrzów Niemiec zdobyli Jamal Musiala, Leroy Sane i Kanadyjczyk Alphonso Davies.

To pierwsze zwycięstwo Bayernu w tym roku - w styczniu trzykrotnie zremisował ligowe mecze po 1:1.

Kłopotów z awansem do ćwierćfinału Pucharu Niemiec nie miał także świetnie spisujący się od wielu tygodni RB Lipsk. Obrońca trofeum pokonał u siebie Hoffenheim 3:1 po golach Szweda Emila Forsberga, Austriaka Konrada Laimera oraz znanego niemieckiego napastnika Timo Wernera. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem wypożyczonego z Nice Duńczyka Kaspera Dolberga.

Skrót meczu Mainz - Bayern:

Dzień wcześniej awans wywalczyły VfB Stuttgart i Union Berlin, który pokonał 2:1 VfL Wolfsburg Jakuba Kamińskiego (Polaka nie było w kadrze na wtorkowy mecz). Pozostałe spotkania 1/8 finału zostaną rozegrane 7-8 lutego.