TAURON Liga: Energa MKS Kalisz górą w starciu z Grot Budowlanymi Łódź

Energa MKS Kalisz górą w starciu z Grot Budowlanymi Łódź.

Zawodniczki Energi MKS Kalisz pokonały 3:1 siatkarki Grot Budowlanych Łódź w spotkaniu 19. kolejki TAURON Ligi. Choć to przyjezdne triumfowały w pierwszym secie, kaliszanki w trzech kolejnych partiach wzięły sprawy w swoje ręce, wygrywając w każdej z nich. MVP spotkania wybrana została Monika Gałkowska.

Pierwszy set stał pod znakiem zaciętej walki aż do samego końca, a o wyniku zadecydowała gra na przewagi. Triumfowały łodzianki, które zamknęły partię skutecznym blokiem. Przez ścianę Budowlanych nie dała rady się przebić Gałkowska.

Druga odsłona nie różniła się wiele od poprzedniej. Obie ekipy walczyły punkt za punkt i dopiero w drugiej części seta gospodyniom udało się zbudować przewagę. Triumfowały właśnie kaliszanki, które dzięki wygranej doprowadziły do remisu. Gra rozpoczęła się od nowa.

Uskrzydlone kaliszanki kontynuowały dobrą grę w kolejnym secie. Choć partia znowu rozpoczęła się wyrównaną rywalizacją, to właśnie podopieczne Jacka Pasińskiego zdominowały drugą część seta, pewnie pokonując rywalki.

W czwartej partii gospodynie potwierdziły lepszą dyspozycję, od razu wypracowując sporą przewagę. Kaliszanki kontrolowały przebieg spotkania i szybko doprowadziły do jego zakończenia. Do konta dopisały trzy bardzo cenne punkty, dzięki którym wskoczyły na siódmą pozycję w tabeli.

Energa MKS Kalisz - Grot Budowlani Łódź 3:1 (26:28, 25:20, 25:17, 25:19)

MVP: Monika Gałkowska

Energa MKS Kalisz: Karolina Bednarek, Monika Gałkowska, Aleksandra Gromadowska, Ewelina Polak, Monika Ptak, Zuzanna Szperlak - Justyna Łysiak (libero) - Sylwia Kucharska, Emilia Mucha, Julia Szczurowska

Grot Budowlani Łódź: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Veronica Jones-Perry, Anna Lewandowska, Małgorzata Lisiak, Oliwia Poreda - Maria Stenzel (libero) - Paulina Damaske, Justyna Kędziora, Oliwia Michalak.