Liga Mistrzów: Mecz RB Lipsk z Liverpoolem w Budapeszcie

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Mecz RB Lipsk z Liverpoolem w Budapeszcie
fot. PAP
Mecz Liverpoolu z RB Lipsk odbędzie się w Budapeszcie.

Z powodu zakazu lotów z Wielkiej Brytanii do Niemiec pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów między Liverpoolem a RB Lipsk odbędzie się 16 lutego w Budapeszcie - zdecydowała UEFA.

W zaplanowanym wcześniej terminie spotkanie nie mogło się odbyć na terenie Niemiec, gdyż policja odrzuciła wniosek władz klubu z Lipska o umożliwienie przylotu drużyny z Liverpoolu. Zaczęły one wtedy gorączkowe poszukiwanie rozwiązania.

 

Niemiecki klub wspólnie z UEFA - jak poinformowała agencja dpa - rozważał kilka lokalizacji, m.in. Salzburg, Londyn, ale także stadiony w Gdańsku i Krakowie. Ostatecznie wybór padł na Budapeszt.

 

Przy wjeździe na Węgry co prawda do 1 marca obowiązują surowe kontrole graniczne, ale zawodowi sportowcy są z tego wyłączeni. Obu ekipom wystarczą też negatywne wynik testów, by swobodnie wrócić do krajów, gdyż Węgry nie są uznawane za kraj wysokiego ryzyka, jeśli chodzi o możliwość zakażenia COVID-19.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski i niewykorzystane rzuty karne. Kiedy zmarnował ostatniego?

 

Niemcy wcześniej liczyli, że uda się opóźnić termin pierwszego spotkania, ale obecnie mało prawdopodobne jest zniesienie obowiązujących obostrzeń po 17 lutego. Z kolei strona angielska nie chciała się zgodzić na zamianę kolejności meczów i najpierw zagrać w Liverpoolu.

 

Koszty przeniesienia i organizacji spotkania musi pokryć klub z Lipska, które - według nieoficjalnych informacji - są sześciocyfrowe.

 

- To wszystko jest irytujące, ale taka jest obecnie sytuacja i musimy się do niej dostosować - przyznał dyrektor sportowy RB Lipsk Markus Kroesche.

 

Według UEFA, rywalizacja w 1/8 finału musi się zakończyć do 2 kwietnia.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie