PŚ w kombinacji norweskiej: Druga wygrana Geigera w Klingenthal, Kupczak nie ukończył

Druga wygrana Geigera (z przodu) w Klingenthal.

Niemiec Vinzenz Geiger wygrał w niedzielę zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w niemieckim Klingenthal. Geiger triumfował także w sobotę. Szczepan Kupczak, który po skoku był 35., nie stanął na starcie biegu na dystansie 10 km.

Drugie miejsce ze stratą 4,1 s zajął Japończyk Akito Watabe, a trzeci był Austriak Lucas Greiderer - strata 4,6 s.

Na półmetku zawodów – po rywalizacji w skokach – prowadził Greiderer po świetnym skoku na odległość 148,5 m. Geiger był piąty lądując o dziesięć metrów bliżej. Kupczak uzyskał 123 m i był 35.

W biegu na dystansie 10 km Geiger zanotował drugi czas i zapewnił sobie zwycięstwo, natomiast Greiderer miał jedenasty rezultat i spadł na trzecią lokatę.

Na czele klasyfikacji generalnej PŚ jest nadal Norweg Jarl Magnus Riiber - 940 punktów, który w Klingenthal nie startował.