Australian Open: Angelique Kerber odpadła w I rundzie! Ugrała tylko cztery gemy

Angelique Kerber odpadła w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open.

Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber odpadła w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Rozstawiona z numerem 23. tenisistka przegrała w poniedziałek z Amerykanką Bernardą Perą 0:6, 4:6.

33-letnia Kerber jest triumfatorką Australian Open z 2016 roku. Jej tegoroczna przygoda z kortami w Melbourne trwała jednak wyjątkowo krótko.

Pierwszego seta przegrała już po 19 minutach. Drugiego również zaczęła źle. Zajmująca 66. miejsce w światowym rankingu Pera objęła w nim prowadzenie 3:0 i choć później raz przegrała swoje podanie, to ostatecznie nie dała rywalce szans na odwrócenie losów meczów. Spotkanie trwało łącznie 72 minuty.

To była pierwsza konfrontacja tych tenisistek. Pera najlepszy występ w Australian Open odnotowała w 2018 roku, kiedy dotarła do trzeciej rundy. Na drodze do powtórzenia tego wyniku stanie jej teraz reprezentantka Kazachstanu Zarina Dijas, która wygrała ze Słowenką Tamarą Zidansek 6:2, 7:5.