Bohdan Tomaszewski Cup 2022: Efremova i Derepasko zwycięzcami turnieju

Tenis
Bohdan Tomaszewski Cup 2022: Efremova i Derepasko zwycięzcami turnieju
fot. Materiały prasowe
Bohdan Tomaszewski Cup 2022: Efremova i Derepasko zwycięzcami turnieju

Znamy zwycięzców Bohdan Tomaszewski Cup 2022, 53. edycji międzynarodowego turnieju tenisowego dla młodzieży. Najlepsi okazali się Ksenia Efremova i Timofei Derepasko.

Ledwie 13-letnia Ksenia Efremova gra znakomicie. Świetny zmysł taktyczny, płasko bity bekhend, wspaniała obrona i jeszcze lepszy atak. Co prawda z blond kucykiem wygląda jak dziewczynka, której ktoś zamiast lalki dał do potrzymania rakietę, ale wywija nią znakomicie i na korcie wyczynia cuda.

 

To nie tylko nasza opinia - o Kseni w tym tonie piszą już światowe media, trenuje wszak w kuźni talentów, Akademii Patricka Mouratoglou we francuskim Biot, gdzie wszyscy wróżą jej wielką karierę. Do tego wykazuje się pełnym profesjonalizmem także poza kortem, czego dowodem jest uśmiech dla każdego i cierpliwe pozowanie do zdjęć. Cóż powiedzieć, jej rywalka, 15-letnia Łotyszka Beatrise Zeltina, która w piątek wygrała turniej deblowy w parze z Litwinką Laimą Vladson (pokonując polską parę), w sobotę nie miała wiele do powiedzenia - jedynie w drugim secie nawiązała walkę, ale na Ksenię w Warszawie nie było mocnych.

 

ZOBACZ TAKŻE: US Open. Świątek: Zgiełk Nowego Jorku nie jest dla mnie

 

W finale singla panów wystąpił ten, którego również upatrywano jako przyszłego zwycięzcę, czyli rozstawiony z numerem jeden, Timofei Derepasko. On także przyjechał do nas z Francji, dokładnie z Nicei, gdzie mieszka i trenuje. Przywiózł ze sobą całą rodzinę, w tym dziadka Czesława, Polaka z pochodzenia. Timofei, choć ma 15 lat, wygląda już jak mężczyzna i tak też gra - ma pewną rękę i fantastyczny serwis, którym w Warszawie rozstawiał rywali po kątach. Turek Kerem Yilmaz w finale stawił mu opór, doprowadził nawet do trzech zaciętych setów i dość nerwowej końcówki, ale ostatnie piłki należały do Derepaski. Coś nam się wydaje, że o nim również możemy usłyszeć
w przyszłości.

 

A nasza przyszłość także rysuje się różowo: turniej Bohdan Tomaszewski Cup wrócił po pandemii i ma się całkiem dobrze, więc już teraz zapraszamy na jego 54. edycję w dniach 20-26 sierpnia 2023 roku. Polecamy się!

 

WYNIKI FINAŁÓW

 

SINGIEL DZIEWCZĄT: Ksenia EFREMOVA [6] - Beatrise ZELTINA (7, Łotwa) 6:0, 6:4.

SINGIEL CHŁOPCÓW: Timofei DEREPASKO [1] - Kerem YILMAZ (5, Turcja) 2:6, 6:3, 7:5.

DEBEL DZIEWCZĄT: Laima VLADSON (3, Litwa), Beatrise ZELTINA (3, Łotwa) - Nadia AFFELT, Inka WAWRZKIEWICZ (Polska) 6:3, 7:6 [2].

DEBEL CHŁOPCÓW: William REJCHTMAN VINCIGUERRA (1, Szwecja), Kerem YILMAZ (1, Turcja) - Maxwell CASTLE (3, Wielka Brytania), Stepan SKLENICKA (3, Czechy) 1:6, 6:2, 10-5.

 

Bohdan Tomaszewski Cup od kilkunastu lat należy do cyklu Tennis Europe kategorii 1 - większej i lepszej imprezy w tenisie młodzieżowym w naszym kraju nie ma. Przyjeżdżają do nas goście z całej Europy: w tym roku aż z 21 krajów, co jest absolutnym rekordem! Tradycyjnie graliśmy o repliki mosiężnego pucharu z 1968 roku i sprzęt elektroniczny pomocny w tenisowych podróżach, także zasadną porcję dumy, sławy i oklasków.

 

Redaktor Bohdan Tomaszewski to legenda dziennikarstwa. Rocznik 1921. Za młodu sam grał w tenisa, wygrał turniej młodzików w Łodzi. Wziął udział w Powstaniu Warszawskim jako żołnierz AK (ps. "Mały"). Relacjonował 12 igrzysk olimpijskich, wiele mistrzostw świata. Pisał książki, artykuły i felietony. Otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski i Medal Zasłużonego dla Miasta Warszawy. Zmarł 27 lutego 2015 roku.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie