Gol i czerwona kartka Tomasa Pekharta w ciągu dwóch minut! "Puściły mu styki" (WIDEO)

Tomas Pekhart wyleciał z boiska.

Legia Warszawa pokonała 3:2 ŁKS Łódź i zameldowała się w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Zwycięskiego gola dla mistrzów Polski zdobył wprowadzony z ławki Tomas Pekhart. Kilka minut po zdobyciu gola Czech musiał jednak opuścić boisko. Arbiter pokazał mu czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie.

Najskuteczniejszy strzelec "Wojskowych" pojawił się na boisku w po godzinie gry przy stanie 2:2. W 82. minucie Pekhart otrzymał dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła od Luquinhasa. 30-latek wykorzystał swój największy atut, czyli grę głową i posłał piłkę do siatki. Legia po raz trzeci w tym meczu objęła prowadzenie, którego nie wypuściła do końca spotkania.

Dwie minuty później Pekhart został sfaulowany przed polem karnym. Gdy Czech leżał na ziemi, niespodziewanie postanowił kopnąć stojącego przed nim Macieja Dąbrowskiego. Za to zachowanie arbiter postanowił wyrzucić napastnika Legii z boiska. "Puściły mu styki" - tak zachowanie legionisty skomentował Bożydar Iwanow.

Obie drużyny kończyły mecz w "dziesiątkę". Kilka minut później z boiska wyleciał również pomocnik ŁKS-u Pirulo. Hiszpan brutalnie sfaulował Luquinhasa.

Swojego rywala w ćwierćfinale Legia pozna już w środę. Wtedy zostanie rozegrane spotkanie pomiędzy Pogonią Szczecin a Piastem Gliwice.