PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów zdominowała Aluron CMC Wartę Zawiercie

Asseco Resovia Rzeszów wygrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie.

Asseco Resovia Rzeszów gładko pokonała 3:0 Aluron CMC Wartę Zawiercie w zaległym meczu 20. kolejki PlusLigi. Zawodnikiem spotkania wybrano Fabiana Drzyzgę.

Początek pierwszej partii należał do Aluronu CMC Warty Zawiercie. Gospodarze postawili swoim rywalom twarde warunki, a po długiej akcji zakończonej blokiem Garretta Muagututii wygrywali już 6:2. Problemy zaczęły się w połowie partii kiedy to Asseco Resovia Rzeszów narzuciła wyższe tempo i korzystała z błędów swoich przeciwników. Ataki Klemena Cebulja i Jeffreya Jendryka pozwoliły gościom na wyrównanie, a nawet zbudowanie wysokiej przewagi, bowiem z 12:12 zrobiło się 12:16 dla rzeszowian. Tej zaliczki nie wypuścili już do samego końca, a seta skutecznym atakiem zakończył Karol Butryn.

Druga partia to już znacznie bardziej wyrównana rywalizacja, a żadna drużyna nie zdołała od samego początku odskoczyć swojemu przeciwnikowi. Połowa partii z kolei należała do środkowych. Najpierw skutecznie zaatakował Jendryk, potem zablokował Timo Tammemaa, a następnie z tej samej strefy boiska odpowiedział Gualberto Flavio. Scenariusz z pierwszego seta jednak się powtórzył tym razem przy stanie 17:17. Rzeszowianie znów odskoczyli z wyraźną różnicą punktową, a zawiercianie zdołali zdobyć jeszcze tylko dwa punkty. Ostatecznie seta błędem technicznym przy wystawie zakończył Gjorgi Gjorgiew, a Resovia mogła już powoli myśleć o zakończeniu tego spotkania w trzech szybkich partiach.

Trzeci set to także równa walka z nieznacznym wskazaniem na Resovię. Rzeszowianie wypracowali sobie małą przewagę, ale przy stanie 14:14 wszystko zaczynało się od nowa. Wówczas jednak goście ponownie odskoczyli na pięć oczek głównie za sprawą dobrej dyspozycji Karola Butryna. Z drugiej strony mylili się gospodarze, co jeszcze pogorszało sytuację Zawiercia. Godna odnotowania była także dobra dystrybucja piłek w wykonaniu Fabiana Drzyzgi, który uruchamiał wszystkie strefy. Efektownie w samej końcówce atakiem popisał się jeszcze Cavanna, ale mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 0:3 dla Rzeszowa.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (22:25, 19:25, 20:25)

MVP: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów)