PlusLiga: MKS Będzin bez szans w Lubinie

Siatkówka
PlusLiga: MKS Będzin bez szans w Lubinie
fot. PAP
Ronald Jimenez i Szymon Jakubiszak blokują Jose Ademara Santanę.

Siatkarze Cuprum Lubin pokonali 3:0 (25:11, 25:20, 25:20) MKS Będzin w ostatnim meczu 24. kolejki PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Dawid Gunia.

Siatkarze z Będzina podchodząc od meczu wiedzieli, że nie mają już szans na utrzymanie w PlusLidze. Na początku spotkania wyglądali na nieobecnych, co przełożyło się na znakomite otwarcie lubinian 9:1. Podopieczni Jakuba Bednaruka nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki Miguela Tavaresa, a kiedy udało się już utrzymać piłkę w grze, mylili się w ataku. Gospodarze mieli pod kontrolą całą partię i pewnie wygrali ją 25:11.

 

ZOBACZ TAKŻE: Maciej Muzaj oficjalnie w Perugii!

 

Podobnie wyglądało otwarcie drugiej partii. Lubinianie błyskawicznie uzyskali prowadzenie 11:4 i gdy wydawało się, że spokojnie doprowadzą partię do końca, lecz będzinianie zerwali się do walki i straty stopniały do trzech punktów (17:14). Ekipa trenera Fronckowiaka w porę wróciła jednak do gry i wygrała 25:20.

 

Trzecia partia rozpoczęła się zdecydowanie inaczej. Po raz pierwszy będzinianie zdołali już na starcie nawiązać wyrównaną walkę. Sił nie wystarczyło im jednak na długo. Końcówka ponownie należała do gospodarzy, którzy przypieczętowali zwycięstwo w całym spotkaniu.

 

 

Cuprum Lubin - MKS Będzin 3:0 (25:11, 25:20, 25:20)

 

Cuprum Lubin: Dawid Gunia, Miguel Tavares Rodrigues, Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Ronald Jimenez, Nikołaj Penczew – Kamil Szymura (libero) - Bartosz Makoś (libero), Adam Lorenc, Mariusz Magnuszewski

 

BKS Będzin: Rafał Sobański, Tomasz Kalembka, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Artur Ratajczak, Pontes Veloso Thiago – Szymon Gregorowicz (libero) – Michał Prokopiuk (libero), Łukasz Makowski, Kacper Bobrowski, Michał Godlewski

 

MVP: Dawid Gunia

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie