TAURON Puchar Polski siatkarek: Grot Budowlani Łódź - Enea PTPS Piła. Relacja na żywo

Grot Budowlani Łódź - Enea PTPS Piła. Ten wtorkowy mecz ćwierćfinału wyłoni pierwszego uczestnika turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski siatkarek. Zdecydowanie faworytkami tego spotkania są łodzianki, które w TAURON Lidze dwa razy wygrały z PTPS bez straty seta, a w tabeli maja aż 31 punktów więcej. Jednak puchar, to puchar, kibice zawsze mogą liczyć na jakąś niespodziankę. Relacja na żywo z meczu Grot Budowlani Łódź - Enea PTPS Piła na Polsatsport.pl od godziny 17:00.

- Nie można lekceważyć zespołów z I ligi, ale faworytkami rozgrywek o TAURON Puchar Polski będą czołowe zespoły TAURON Ligi. Myślę, że rywalizacja będzie w tym sezonie bardzo ciekawa. W stawce jest 5-6 mocnych, równych drużyn - mówił przed pierwszymi meczami trener reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki. I już wiemy, że przynajmniej w jednym się nie pomylił. Zawodniczki z czołowych klubów nie zlekceważyły teoretycznie słabszych rywalek i udowodniły, że maja apetyt na zdobycie krajowego pucharu.

Zamykające tabelę TAURON Ligi pilanki uporały się z drużyn NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Wygrały na wyjeździe 3:0, w setach 25:18, 25:20 i 25:21. Bardziej wymagającego przeciwnika miała ekipa Grot Budowlanych, która mierzyła się z bydgoskim Polskie Przetwory Pałacem. Łodzianki straciły jednego seta, ale to je tylko rozdrażniło. W pozostałych były zdecydowanie lepsze, zwyciężając ostatecznie 25:12, 19:25, 25:14, 25:12.

W obecnym sezonie Enea PTPS też zdążył już poznać siłę Grot Budowlanych. W drugiej połowie października ubiegłego roku te zespoły te spotkały się dwa razy, oba spotkania zakończyły się zwycięstwem łodzianek 3:0. O ile w pierwszym ich rywalki jeszcze walczyły i uległy w setach do 22, 21 i 19, o tyle w drugim zostały zdeklasowane. Wynik 25: 12, 25:10, 25:15 mówi sam za siebie.

W lidze drużyny dzieli przepaść. Enea PTPS wygrał tylko jeden z osiemnastu meczów i z czterema punktami na koncie zamyka tabelę. Grot odniósł trzynaście zwycięstw w dziewiętnastu starciach i na razie jest czwarty. Biorąc pod uwagę wszystkie te fakty, nie trudno wskazać faworyta wtorkowego starcia pucharowego.

Jego zwycięzca czekać będzie na półfinałowego rywala, którego wyłoni środowy mecz E.Leclerc Moya Radomka Radom - VolleyWrocław. Z nim zmierzą się już podczas turnieju finałowego w Nysie, który rozegrany będzie w dniach 20-21 lutego 2021 roku.

Relacja na żywo z meczu Grot Budowlani Łódź - Enea PTPS Piła na Polsatsport.pl od godziny 17:00.

Program 1/4 finału TAURON Pucharu Polski Kobiet:

Grot Budowlani Łódź - Enea PTPS Piła - wtorek 9 lutego, godz. 17:00

E.LECLERC MOYA Radomka Radom - #VolleyWrocław - środa 10 lutego, godz. 17:30
ŁKS Commercecon Łódź - BKS BOSTIK Bielsko-Biała - środa 10 lutego, godz. 18:00

Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police - piątek 12 lutego, godz. 17:30 - transmisja w Polsacie Sport