Liga Mistrzyń: Fenerbahce lepsze od ŁKS-u w ostatnim meczu fazy grupowej

Siatkówka
Liga Mistrzyń: Fenerbahce lepsze od ŁKS-u w ostatnim meczu fazy grupowej
Fot. CEV
Siatkarki Fenerbahce Opet Stambuł pokonały ŁKS Commercecon Łódź 3:0 w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Siatkarki Fenerbahce Opet Stambuł pokonały ŁKS Commercecon Łódź 3:0 w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Obie drużyny zapewniły sobie awans do fazy rundy play-off europejskich rozgrywek. Spotkanie wyjątkowo odbyło się w Berlinie z powodu wstrzymania sportowych rozgrywek na terenie Turcji.

Obie drużyny przystępowały do spotkania z dużym komfortem, choć trudno mówić o komforcie psychicznym po tragedii jaka dotknęła w ostatnim czasie Turcję i Syrię. Zarówno Fenerbahce jak i ŁKS zapewniły sobie awans do kolejnej rundy, ale do wyjaśnienia pozostała kwestia, który zespół zajmie dogodniejsze drugie miejsce w swojej grupie, zatem było o co grać i na to dokładnie wskazywał przebieg pierwszej partii. Niestety wyrównany przebieg przyćmiła kontuzja jednej z czołowych siatkarek łódzkiej ekipy. Do sytuacji doszło w trakcie pierwszego seta przy wyniku 21:21. Alagierska-Szczepaniak, po wyskoku do ataku, niefortunnie upadła na parkiet, nabawiając się kontuzji kolana, a Fenerbahce ostatecznie wygrało partię 25:22.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne tragiczne wieści z Turcji. Nie żyją cztery siatkarki


Drugi set to już znacznie lepsza gra tureckiej drużyny i nieco słabszy występ łodzianek. Świetnie po stronie Fenerbahce prezentowała się Melissa Vargas, która tylko w drugiej partii zdobyła aż 12 punktów. W ekipie ŁKS-u najwięcej piłek dostawała Lana Scuka, ale jej skuteczność była zbyt niska, aby zagrozić Fenerbahce. Drugi set zakończył się wynikiem 25:16 dla tureckiej drużyny.


Trzecia partia to już zupełnie inna dyspozycja łodzianek. Ciężar gry w ofensywie wzięła na siebie Valentina Diouf, z kolei po drugiej stronie dobrą formę utrzymywała Vargas. Losy tego seta musiały rozstrzygnąć się dopiero w grze na przewagi, a ostatecznie spotkanie zakończyła asem serwisowym Hristina Vuchkova. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Vargas, która zdobyła 31 punktów.

 

W 1/8 finału siatkarki ŁKS-u zmierzą się z tureckim Vakifbankiem Stambuł.

 

Fenerbahce Opet Stambuł - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:16, 28:26)

 

MVP: Melissa Vargas

 

Fenerbahce Opet Stambuł: Macris Silva Carneiro, Melissa Vargas, Christina Wuczkowa, Arina Fiedorowcewa, Ana Cristina de Souza Eda Erdem - Gizem Orge (libero) - Anna Łazariewa, Buse Unal.

 

ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Valentina Diouf, Zuzanna Górecka, Roberta Ratzke, Lana Scuka, Aleksandra Gryka - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Kamila Witkowska, Julita Piasecka, Angelika Gajer, Anastazja Hryszczuk.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Japonia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie