Puchar Króla: Sevilla bliżej finału po wygranej z Barceloną

Drugą bramkę dla Sevilli zdobył były piłkarz FC Barcelona Ivan Rakitic.

Sevilla wygrała z Barceloną 2:0 w pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Hiszpanii. Rewanż zostanie rozegrany 3 marca.

Pierwszą bramkę, niezwykle efektowną, zdobył w 25. minucie francuski obrońca Jules Kounde, który ograł trzech zawodników "Barcy" i pokonał Marca-Andre ter Stegena strzałem z ostrego kąta. Wynik ustalił w 85. minucie były zawodnik Barcelony Chorwat Ivan Rakitic.

W czwartek Athletic Bilbao będzie podejmować Levante. Rewanż - 4 marca.

W 1/16 finału z rozgrywkami w sensacyjnych okolicznościach pożegnał się Real Madryt, który uległ trzecioligowemu Alcoyano. Rundę wcześniej odpadło natomiast pewnie prowadzące w tabeli ekstraklasy Atletico Madryt.

Z powodu pandemii wciąż nie rozegrano jeszcze finału poprzedniej edycji. Spotkanie Athletic Bilbao - Real Sociedad San Sebastian zaplanowano na 4 kwietnia w Sewilli.