Suzuki Puchar Polski: Pszczółka Start Lublin - Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski. Transmisja w Polsacie Sport News

Koszykówka
Suzuki Puchar Polski: Pszczółka Start Lublin - Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. PAP
Czy Kamil Łączyński (z lewej) poprowadzi Start do zwycięstwa nad Stalą?

Gospodarze Suzuki Pucharu Polski, Pszczółka Start Lublin, w tym sezonie Energa Basket Ligi już dwukrotnie musieli uznać wyższość Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. Czy tym razem zawodnicy Davida Dedka znajdą sposób na dobrze dysponowany w ostatnich tygodniach Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.? Transmisja w czwartek od 20:30 w Polsat Sport News.

W pierwszy starciu obu ekip we wrześniu ostrowianie wygrali 79:74, a w rewanżowym spotkaniu na początku stycznia zdetronizoali lublinian pokonując ich aż 82:62. Obie drużyny przeszły jednak wiele zmian. Przede wszystkim trenerem Arged BMSlam Stali został Igor Milicić, a we wcześniejszych meczach nie grali Trey Kell oraz Mark Ogden. Zespół z Lublina najwięcej zmieniał na pozycji środkowego - teraz najważniejszym graczem w polu trzech sekund jest Devin Searcy. Amerykanin w meczu z Kingiem zanotował pierwsze double-double w barwach Startu - 19 punktów i 11 zbiórek.

 

Kamil Łączyński, rozgrywający Pszczółki Startu, w przeszłości wygrywał mistrzostwa z trenerem Miliciciem w Anwilu. Jednak po obronie tytułu Anwil zrezygnował z jego usług, czym zaszokował kibiców włocławskiego zespołu. Teraz popularny "Łączka" będzie miał coś do udowodnienia, ciekawe jak poradzi sobie z doświadczonym Taureanem Greenem i nastawionym na ofensywę Treyem Kellem.

 

Zespół z Ostrowa Wlkp. ma do dyspozycji wielu strzelców. W bardzo dobrej formie w ostatnich miesiącach jest Jakub Garbacz - który rywalizować będzie również podczas sobotniego konkursu "trójek". Poza nim cały czas dobrą dyspozycję utrzymuje Chris Smith. Trzeba też pamiętać, że w składzie jest James Florence, który wiele razy na boiskach Energa Basket Ligi udowadniał, że potrafi sam odwrócić wynik spotkania. W Pszczółce Start po wyleczeniu urazu do gry wrócił Sherron Dorsey-Walker, który może się przydać także w defensywie. W dodatku sporo można się spodziewać po Yannicku Franke i Martinsie Laksie, który podobnie jak Garbacz wystąpi w Aerowatch Konkursie Rzutów za 3 Punkty.

 

Transmisja drugiego ćwierćfinału Suzuki Pucharu Polski Pszczółka Start Lublin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. w czwartek o godz. 20:30 w Polsat Sport News.

 

pez, Polsat Sport, PLK.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie