Suzuki Puchar Polski: Enea Zastal BC Zielona Góra - Asseco Arka Gdynia. Transmisja w Polsacie Sport News

Koszykówka
Suzuki Puchar Polski: Enea Zastal BC Zielona Góra - Asseco Arka Gdynia. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. PAP
Czy Rolands Freimanis (z lewej) będzie jednym z najlepszych zawodników Zastalu podczas Pucharu Polski?

Enea Zastal BC Zielona Góra to aktualny mistrz Polski i lider Energa Basket Ligi - drużyna, która dominuje w całym sezonie i jest głównym kandydatem do zdobycia trofeum. Czy zaskoczy ją mająca problemy z kontuzjami liderów Asseco Arka Gdynia? Pierwszy ćwierćfinał Suzuki Pucharu Polski w czwartek o godz. 18:00. Transmisja w Polsat Sport News.

Enea Zastal w całym dotychczasowym sezonie przegrał zaledwie dwukrotnie, a spotkanie z drużyną z Gdyni wygrał aż 104:58. Asseco Arka już wtedy grała bez Krzysztofa Szubargi, natomiast później kontuzji doznał Przemysław Żołnierewicz. W tej ekipie zmieniło się jednak więcej - Przemysława Frasunkiewicza na stanowisku pierwszego trenera zmieniał Piotr Blechacz, a do drużyny dołączył Karlo Vragović (jedyny obcokrajowiec w zespole).

 

Trener Żan Tabak nie ma do dyspozycji zbyt wielu zawodników - można się spodziewać, że będzie rotował ośmioma zawodnikami. Trzeba pamiętać, że Enea Zastal ma w składzie siedmiu obcokrajowców, ale w pojedynczych meczach może korzystać tylko z sześciu. Najczęściej w rozgrywkach Energa Basket Ligi odpoczywał Blake Reynolds.

 

Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja pod koszem pomiędzy doświadczonym Adamem Hrycaniukiem a skutecznym Geoffreyem Grosellem. Jednym z liderów zielonogórzan jest oczywiście Iffe Lundberg - tutaj szczególnie dużo pracy czeka więc na Igora Wadowskiego oraz Jakuba Kobla. Ciekawe także, czy Filip Put będzie w stanie ograniczyć możliwości ofensywne Filipa Dylewicza.

 

Transmisja pierwszego ćwierćfinału Suzuki Pucharu Polski Enea Zastal BC Zielona Góra - Asseco Arka Gdynia w czwartek o godz. 18:00 w Polsat Sport News.

 

pez, Polsat Sport, PLK.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie