Liga Mistrzów siatkarzy: Koniec fazy grupowej. Dwa polskie kluby w ćwierćfinałach

W fazie play-off zobaczymy dwa polskie kluby. Awans wywalczyły Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów. W ostatniej kolejce spotkań szansy na awans nie wykorzystała Verva Warszawa Orlen Paliwa, która uległa rosyjskiej ekipie Kuzbass Kemerowo 2:3.

Siatkarze Vervy przegrali z Kuzbassem Kemerowo 2:3 w ostatnim meczu turnieju grupy D Ligi Mistrzów w Modenie i nie wywalczyli awansu do ćwierćfinału. Verva musiała zdobyć dziewięć punktów w tie-breaku, by zająć pierwsze miejsce w grupie D, ale piątego seta przegrała 5:15. We wcześniejszym spotkaniu tej grupy siatkarze Leo Shoes Modena niespodziewanie przegrali z Knack Roeselare 0:3.

Siatkarze Sir Safety Perugia przegrali pierwszego seta z Tours VB, ale w trzech kolejnych byli już zdecydowanie lepsi. Wilfredo Leon był najlepiej punktującym graczem meczu. Wywalczył 18 oczek (12/25 w ataku + 3 blok + 3 zagrywka).

W grupie C Zenit Kazań, który już wcześniej zapewnił sobie awans, pokonał ACH Volley Lublana 3:1. Bartosz Bednorz wywalczył w całym meczu 15 punktów (14/29 = 48% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy; przyjęcie pozytywne 48%, perfekcyjne – 38%). Podopieczni trenera Władimira Alekno zakończyli więc fazę grupową z kompletem zwycięstw i bez straty punktu, dwa mecze dostali jednak walkowerem na nieobecnej na obu turniejach ekipie Jastrzębskiego Węgla.

Wyniki czwartkowych meczów LM siatkarzy:

grupa B:

Tours VB – Sir Safety Perugia 1:3 (25:18, 15:25, 14:25, 21:25)
Cucine Lube Civitanova – Arkas Spor Izmir 3:0 (walkower)

grupa C:

Zenit Kazań – ACH Volley Lublana 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:20)
Berlin Recycling Volleys – Jastrzębski Węgiel 3:0 (walkower)

grupa D:

Leo Shoes Modena – Knack Roeselare 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)
Verva Warszawa Orlen Paliwa – Kuzbass Kemerowo 2:3 (23:25, 25:21, 18:25, 25:19, 5:15)