Robert Kubica podpisał kontrakt z WRT. "To nowy rozdział w mojej karierze"

Moto
Robert Kubica podpisał kontrakt z WRT. "To nowy rozdział w mojej karierze"
Fot. PAP
Robert Kubica zadebiutuje w nowej serii

W sezonie 2021 Robert Kubica będzie startował w barwach belgijskiego teamu WRT w serii European Le Mans Series. „To nowy rozdział w mojej karierze” – potwierdził 36-letni kierowca. Zespół WRT wystawi Orecę 07 Gibson klasy LMP2 w sześciu zaplanowanych rundach cyklu. Każdy z wyścigów będzie trwał cztery godziny.

Pierwsze przedsezonowe testy zaplanowano w dniach 12-13 marca na Circuit de Barcelona-Catalunya, a pierwszy wyścig na tym samym obiekcie odbędzie się 18 kwietnia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fernando Alonso po operacji. Ma złamaną szczękę 

 

- Bardzo się cieszę, że z zespołem Team WRT rozpocznę nowy rozdział w karierze. To również będzie nowe wyzwanie dla zespołu – powiedział Kubica.

 

 

Krakowianin dodał, że to będzie jego pierwszy w karierze sezon w wyścigach długodystansowych.

 

- Stawka będzie bardzo silna, ma w niej startować wielu utalentowanych kierowców – przyznał Polak, który w sezonie 2021 będzie także kierowcą rezerwowym i testowym w teamie Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen.

 

Nie jest tajemnicą, że udane starty w serii European Le Mans mają być dla belgijskiego teamu przepustką do rywalizacji w najbardziej prestiżowej imprezie roku – wyścigu 24 Le Mans.

 

Kubica już od pewnego czasu nie krył, że jest coraz bardziej zainteresowany wyścigami długodystansowymi. Pierwszym startem w kategorii LMP2 miał być styczniowy Rolex 24 at Daytona na Florydzie, ale z powodu awarii samochodu na początku rywalizacji, Kubica nawet nie wyjechał na tor.

 

Na liście zgłoszeń do sezonu w European Le Mans są aktualnie 43 samochody, w tym 17 w LMP2.

mtu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze